Sidebar

Svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā norisinājās Pasaules kausa BMX superkrosā ceturtais posms, kurā uzvaru vīru konkurencē izcīnīja Tvans Van Gendts. No Latvijas braucējiem pusfinālu sasniedza Kristens Krīgers un Edžus Treimanis, tiekot ierindoti 11. un 13. vietā 178 dalībnieku konkurencē. Foto: Richards Schols.

 Otro dienu pēc kārtas Beļģijas pilsēta Zoldera uzņēma Pasaules kausa BMX superkrosā posma sacensības. Sestdien notikušajā trešajā posmā augsto trešo vietu izcīnīja Edžus Treimanis, bet Kristens Krīgers sasniedza pusfinālu. Svētdien uz starta izgāja visi pieci Latvijas BMX braucēji, kuri startēja abos Beļģijā notiekošajos posmos. Bez Treimaņa un Krīgera, sacensībās startēja arī Rihards Veide, Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska.

Sacensību pirmo kārtu sekmīgi pārvarēja visi trīs mūsu vīri, savos braucienos izcīnot uzvaras. Automātiski astotdaļfinālam dāmu grupā kvalificējās Vanesa Buldisnka. Jelgavniece savā pirmās kārtas braucienā finišēja ceturtajā vietā. Vineta Pētersone astotdaļfinālam kvalificējās pēc uzvaras pēdējās cerības braucienā. Veide un Treimanis savos braucienos palika nepārspēti arī sacensību otrajā kārtā, bet Kristens Krīgers finišēja otrais, aiz nīderlandieša Jorisa Harmsena.

Trešajā kārtā savā braucienā triumfēja Krīgers, pārspējot arī Pasaules kausa otrā posma uzvarētāju Silveinu Andrē no Francijas. Astotdaļfinālu sasniedza arī abi pārējie mūsu vīri. Gan Edžus, gan arī Rihards startēja vienā braucienā. Treimanis izcīnīja otro vietu, bet Veide ieņēma ceturto pozīciju. Astotdaļfinālā Krīgeram vienā braucienā konkurenci sagādāja arī olimpiskais čempions Konors Fīlds. Parādot labu sniegumu trasē, Kristens ceturtdaļfinālā iekļuva ar izcīnītu otro vietu. Priekšā bija tikai Fīlds. Stabili ceturtdaļfinālam kvalificējās arī Treimanis un Veide, kuriem savos braucienos trešās vietas.

Dāmu ceturtdaļfinālam jau ceturto posmu pēc kārtas kvalificējās Vineta Pētersone. Jaunā sportiste savā braucienā, kurā uzvarēja titulētā Laura Smulders, ieguva ceturto vietu. Piektajā vietā citā astotdaļfināla braucienā finišēja “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra” pārstāve Vanesa Buldinska, tādējādi noslēdzot sacensības 25. vietā. Ceturtdaļfinālā “Thrill Factory/ Smiltenes BJSS” pārstāve Pētersone finišēja uzreiz aiz labāko četrinieka, sacensības noslēdzot 17. vietā.

Katrs no Latvijas elites vīriem startēja savā ceturtdaļfināla braucienā. Spraigā cīņā otro dienu pēc kārtas pusfinālā iekļuva Krīgers un Treimanis. Kristens, kuram konkurenci sagādāja arī vadošie Nīderlandes sportisti – Tvans Van Gendts un Deivs Van Der Burgs, pirmajā taisnē nebija labāko četriniekā, tomēr, veicot sekmīgu pirmo virāžu, pacēlās uz ceturto vietu, ko arī nosargāja līdz finišam. Edžus Treimanis startēja ceturtajā ceturtdaļfinālā ar Nieku Kimmanu, Toriju Nīhaugu un citiem.

Tāpat kā vakar, arī šajā reizē valmierietis lieliski veica pirmo virāžu, pēc kuras izvirzījās ceturtajā vietā un strauji uzbruka trešajā vietā esošajam Nīhaugam. Lai arī apsteigt kanādieti neizdevās, tomēr ceturtā pozīcija tika saglabāta, kas arī ļāva iekļūt nākamajā kārtā. “Rift Tangent/ MŠA – Valmieras puikas” braucējs Rihards Veide savā braucienā ieņēma sesto vietu. Pats starts Rihardam padevās itin labs, tomēr nostabilizēties četriniekā šajā reizē neizdevās. Sacensības Rihards noslēdza 24. pozīcijā.

Abi mūsu pusfinālisti startēja pirmajā no diviem braucieniem. Kristenam septītais, bet Edžum astotais starta celiņš. Pirmajā celiņā startēja pērnā gada Pasaules kausa ieguvējs Korbens Šaraks no ASV, bet viņam blakus atradās Nieks Kimmans. Labāks starts izdevās Treimanim, kurš pirmajā taisnē cīnījās par pozīciju labāko četriniekā. Šajā reizē Edžum pirmajā virāžā gan bija ārmala. Pirms pašas virāžas viņu bloķēja austrālietis Entonijs Dīns. Par to laiku pirmais četrinieks jau bija atrāvies. Sestajā vietā izvirzījās “StayStrong/ Mītavas kumeļi Jelgava/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs” pārstāvis Kristens Krīgers, kurš pēdējā virāžā centās apsteigt savu vienaudzi Kimmanu. Tas šajā posmā neizdevās, tādējādi no Jelgavas nākušais sportists finišēja sestajā vietā, bet “Thrill Factory/ MŠA -Valmieras puikas” pārstāvis Edžus Treimanis bija septītais. Sacensību noslēgumā abiem attiecīgi 11. un 13. vieta.

Finālā vīru konkurencē uzvaru izcīnīja nīderlandietis Tvans Van Gendts, kuram sekoja francūzis Silveins Andrē. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ir Andrē, kamēr Edžus Treimanis ieņem devīto vietu, bet Kristens Krīgers ir 15. Sezonas pēdējie divi posmi septembra vidū notiks Argentīnā.

Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs ir būvniecības uzņēmums “MONUM”.

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew