Sidebar

Šīs nedēļas nogalē Itālijas pilsētā Veronā norisināsies UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā septītā un astotā posma sacensības. Dalībnieku vidū būs arī 26 Latvijas sportisti. Elites vīru grupā no mūsu valsts braucējiem startēs kopvērtējuma trešajā vietā esošais Edžus Treimanis un Rihards Veide.

Pamazām savai kulminācijai tuvojas 2017. gada UEC Eiropas kausa sezona BMX riteņbraukšanā. Aizvadīti seši no kopumā desmit posmiem. Šīs nedēļas nogalē Itālijas pilsētā Veronā, trasē kur pērn notika Eiropas čempionāts, gaidāmi nākamie divi sacensību posmi.

Uz Itāliju devušies arī 26 Latvijas BMX klubu sportisti. Elites vīru grupā no latviešiem uz starta šajā reizē redzēsim divus sportistus – “Thrill Factory/ MŠA – Valmieras puikas” komandas braucēju Edžu Treimani un “Rift Tangent/ MŠA – Valmieras puikas” vienības pārstāvi Rihardu Veidi. Kopvērtējumā no mūsu elites vīriem visaugstāk atrodas Treimanis, kurš ieņem trešo vietu, bet Veide atrodas desmitajā pozīcijā. Līdera godā ir nīderlandietis Joris Harmsens, kurš sakrājis 255 punktus. Otrais ar 181 punktu ir Pāvels Maļeščenko no Krievijas, bet Treimanis sakrājis 169 punktus. Sieviešu elitē dalībnieču vidū būs Sandra Aleksejeva.

Junioru puišu grupā uz starta redzēsim trīs Latvijas braucējus – Miku Strazdiņu (“Thrill Factory/ Tālava VBSS”), Filipu Kristu Rozīti (“RF Monum/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs”) un Vladimiru Boltiku (“Ozolēni/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs”). Kopvērtējumā augsto otro vietu ieņem Strazdiņš,  kurš tikai par deviņiem punktiem atpaliek no līdera Marnikjū Jensena. Meiteņu junioru grupā Veronā redzēsim arī Vinetu Pētersone (“Thrill Factory/ Smiltenes BJSS”), kura kopvērtējumā atrodas trešajā vietā ar iespējām pakāpties vēl augstāk.

Latvijas sportisti būs pārstāvēti arī bērnu, jauniešu un amatieru grupās. Jāizceļ, ka B15/16 grupā otro vietu kopvērtējumā ieņem Edvards Glāzers (“Thrill Factory/ Tālava VBSS”), bet septītais ir Niks Rožukalns (“Ozolēni/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs”).

Komandu vērtējumā no reģistrētajām Latvijas vienībām augsto trešo vietu ieņem “RF Monum”, astotie ir “BMX Mārupe”, bet 11. pozīcijā atrodas “Matrix. BMX team Latvia”. Sacensībām tiešraidē būs iespēja sekot video tiešraidē sportacentrs.com. Sestdien svarīgākos dienas braucienus komentēs BMX sportists Viesturs Morozs un Krišjānis Pundurs. 

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew