Sidebar

Piektdienas pievakarē pulksten 17:00 Smiltenes novada Silvas BMX trasē startēs Latvijas Jaunatnes olimpiādes BMX sacensības, kurās startēs 34 sportisti no deviņām pašvaldībām. Izšķirošais finālbrauciens cīņā par uzvaru gaidāms pulksten 19:15.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiek reizi divos gados. Turpinot tradīcijas, olimpiādes programmā iekļautas arī BMX sacensības. Tās šajā gadā notiks Smiltenes novada Silvas BMX trasē, kas ir viena no senākajām BMX trasēm Latvijā. Par medaļām cīnīsies jauniešu zēnu un jauniešu meiteņu grupu sportisti vecumā no 14 – 16 gadiem.

Sacensības sāksies pulksten 17:00, kad gaidāmi “time – trial” braucieni. Tajos katrs sportists veiks trasi, noskaidrojot ātrākā apļa laika īpašnieku. Pēc “time – trial” braucieniem arī tiks sadalīti celiņi pamatsacensībām, kas sāksies pulksten 17:40. Puišiem gaidāmi trīs priekšbraucieni, pēc kuriem 16 labākie sportisti iekļūs pusfinālā. Pirmie četri no katra pusfināla brauciena kvalificēsies lielajam finālam. Tas notiks pulksten 19:15. Meiteņu grupā uzvarētāja tiks noteikta četru braucienu summā. Noslēdzošais brauciens gaidāms pulksten 19:15.

Jauniešu puišu konkurencē startēs 30 dalībnieki, kuri pārstāvēs: Rīgas, Ventspils Valmieras un Jelgavas pilsētas, kā arī Burtnieku, Smiltenes, Saldus un Mārupes novadus. Uz starta redzēsim arī Latvijas čempionus – Edvardu Glāzeru (Burtnieku novads), Niku Rožukalnu (Saldus novads) un Edvardu Emīlu Libertu (Mārupes novads). Meiteņu konkurencē uz starta izies četras sportistes: Kristiāna Vailaine (Preiļu novads), Helēna Amanda Brūvele (Rīgas pilsēta), Maija Bingele un Airisa Galiņa (abas Ventspils pilsēta).

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew