Sidebar

26. augustā pašā Rīgas sirdī norisinājās viens no pasaulē grandiozākajiem ekstrēmo sporta veidu pasākumiem Simple Summer Session 2017. Brīvības pieminekļa laukumā par godalgotām vietām cīnījās un savas prasmes demonstrēja pasaulē labākie BMX frīstaila sportisti. Speciāli šim pasākumam būvētā skeitparka trasē pulcējās vairāk kā 40 pasaulslaveni profesionāļi no 15 dažādām valstīm. Foto: Artūrs Pavlovs. 

Šāda mēroga ekskluzīvs pasākums pašā Brīvības pieminekļa pakājē bija vēl kas nepieredzēts Latvijā. Simple Session ir ekstrēmo sporta veidu festivāls, kas ziemas mēnešos tiek aizvadīts Igaunijā, Tallinā. Savu 17 gadu pastāvēšanas ietvaros šis pasākums mūsu kaimiņvalstī ir kļuvis par starptautiski atpazīstamu zīmolu un vienu no gada svarīgākajiem notikumiem ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem no visas pasaules. Pasākums pulcē vadošos BMX frīstaila un skeitborda sportistus, kā arī sniedz iespēju Baltijas uzlecošajiem talantiem pierādīt sevi starptautisku sacensību vidē.

Lai īstenotu šāda mēroga sacensības, pie Brīvības pieminekļa īslaicīgi tika uzstādīts 800 m2 liels skeitparks. Trases dizainu sagatavoja pasaulē vadošais skeitparku būvju arhitekts Nate Wessel no ASV. Viņš ir atbildīgs par skeitparku viedošanu tādiem pasākumiem kā slavenās X-Games sacensības ASV un, protams, Simple Session. Par konstrukciju celtniecību un uzstādīšanu atbildīgs latviešu uzņēmums, kurš attiecīgajā jomā izcīnījis pasaules mēroga atzinību - Mind Work Ramps. Trase tika uzstādīta 3 dienu laikā tieši pirms pasākuma norises dienas 26. augustā un demontēta uzreiz pēc pasākuma veiksmīga noslēguma.

Latvijas godu prestižajās sacensībās pārstāvēja 9 pašmāju talantīgākie un daudzsološākie BMX frīstaila sportisti. Sīvā konkurencē 2 latviešu braucēji izcīnīja vietu finālā starp pasaules spožākajām BMX frīstaila zvaigznēm. BMX Park disciplīnā, kur raksturīga liela amplitūda, riskanti un akrobātiski triki, 6. vietu kopvērtējumā ieguva 18 gadus jaunais Ernests Zebolds no Ventspils. Savukārt BMX Street disciplīnā, kas īpaša ar ļoti tehniski sarežģītām un virtuozām triku kombinācijām 5. vietu ieguva Kristaps Reimanis no Tukuma.

Viens no galvenajiem sacensību organizatoriem Toms Siliņš par Latvijas sportistu sniegumu izsakās atzinīgi: “Bez šaubām, Latvijas BMX frīstaila nākotne ir spoža un par visu minēto sportistu sasniegumiem mēs noteikti dzirdēsim vēl pat pirms 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Tokijo. Latvija ir iezīmēta pasaules BMX kartē un ieņem tikpat atpazīstamu statusu kā Simple Session mājvieta Igaunija. Prieks, ka kopā ar kaimiņiem mums izdodas celt līmeni visā Baltijas reģionā.”

Uz goda pjedestāla sacensībās stājās gan uzlecošās sporta veida zvaigznes no ASV, gan pieredzējuši sportisti no Eiropas un citviet pasaulē. BMX Street disciplīnā 1. vietu izcīnīja Lielbritānijas sportists Alex Donnachie, aiz sevis 2. un 3. vietā atstājot vāciešus Leon Hoppe un Daniel Tuente. BMX Park sacensību uzvarētājs ir Konstantīns Andrejevs no Krievijas, otrajā vietā atstājot BMX frīstaila leģendu Daniel Dhers no Venecuēlas un jauno talantu Justin Dowell no ASV.

Anna Blaua, Live Rīga sabiedrisko attiecību projektu vadītāja: “Tādi BMX un skeitborda notikumi kā Simple Session ir atraktīvs un radošs veids kā reklamēt mūsu pilsētu. Rīgas posmā zīmīga bija arī vietas izvēle - sacensības nenotika iekštelpās ārpus centra, bet gan pašā pilsētas sirdī - Brīvības pieminekļa pakājē, kur šāda rakstura pasākumi notiek ļoti reti.”

Simple Summer Session 2017 klātienē vēroja vairāki tūkstoši skatītāju, savukārt tiešraidē tas bija skatāms visā pasaulē un pulcēja vairākus desmitus tūkstošu plašu auditoriju. Pēc īpašā šova Rīgā, Simple Session atgriezīsies savās mājās Tallinā, kur no 2018. gada 3. līdz 4. Februārim pulcēs ekstrēmo sporta veidu profesionāļus un līdzjutējus no visas pasaules.

Aizvadītais pasākums veltīts Igaunijas simtgadei un pašreizējai prezidentūrai ES Padomē. Atbalsta programma darbojas no 2017. gada jūlija līdz pat 2018. gada izskaņai un tās ietvaros paredzēts īstenot vairāk kā 150 dažādus pasākumus. Programma apskatāma šeit: https://events.estonia.ee/

Starptautiskās programmas vadītājs Jorma Sarv par prestižo notikumu Rīgā: „Pasākums tika aizvadīts godam. 26. augusts bija liela diena mūsu simtgades programmai. Mēs redzējām daudz priecīgas sejas skatītāju tribīnēs un tas rada pārliecību, ka mūsu turpmākie sadarbības projekti ar Simple Session tiks uzņemti ar tādu pašu siltumu un interesi no Latvijas iedzīvotāju puses.”

Brīvi pieejama foto izlase presei: 

https://www.flickr.com/photos/simplesession/albums/72157685698427963

Relīzi sagatavoja:

Toms Siliņš

Simple Summer Session Press Latvia

 

 

augustā pašā Rīgas sirdī norisinājās viens no pasaulē grandiozākajiem ekstrēmo sporta veidu pasākumiem Simple Summer Session 2017. Brīvības pieminekļa laukumā par godalgotām vietām cīnījās un savas prasmes demonstrēja pasaulē labākie BMX frīstaila sportisti. Speciāli šim pasākumam būvētā skeitparka trasē pulcējās vairāk kā 40 pasaulslaveni profesionāļi no 15 dažādām valstīm.

Šāda mēroga ekskluzīvs pasākums pašā Brīvības pieminekļa pakājē bija vēl kas nepieredzēts Latvijā. Simple Session ir ekstrēmo sporta veidu festivāls, kas ziemas mēnešos tiek aizvadīts Igaunijā, Tallinā. Savu 17 gadu pastāvēšanas ietvaros šis pasākums mūsu kaimiņvalstī ir kļuvis par starptautiski atpazīstamu zīmolu un vienu no gada svarīgākajiem notikumiem ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem no visas pasaules. Pasākums pulcē vadošos BMX frīstaila un skeitborda sportistus, kā arī sniedz iespēju Baltijas uzlecošajiem talantiem pierādīt sevi starptautisku sacensību vidē.

Lai īstenotu šāda mēroga sacensības, pie Brīvības pieminekļa īslaicīgi tika uzstādīts 800 m2 liels skeitparks. Trases dizainu sagatavoja pasaulē vadošais skeitparku būvju arhitekts Nate Wessel no ASV. Viņš ir atbildīgs par skeitparku viedošanu tādiem pasākumiem kā slavenās X-Games sacensības ASV un, protams, Simple Session. Par konstrukciju celtniecību un uzstādīšanu atbildīgs latviešu uzņēmums, kurš attiecīgajā jomā izcīnījis pasaules mēroga atzinību - Mind Work Ramps. Trase tika uzstādīta 3 dienu laikā tieši pirms pasākuma norises dienas 26. augustā un demontēta uzreiz pēc pasākuma veiksmīga noslēguma.

Latvijas godu prestižajās sacensībās pārstāvēja 9 pašmāju talantīgākie un daudzsološākie BMX frīstaila sportisti. Sīvā konkurencē 2 latviešu braucēji izcīnīja vietu finālā starp pasaules spožākajām BMX frīstaila zvaigznēm. BMX Park disciplīnā, kur raksturīga liela amplitūda, riskanti un akrobātiski triki, 6. vietu kopvērtējumā ieguva 18 gadus jaunais Ernests Zebolds no Ventspils. Savukārt BMX Street disciplīnā, kas īpaša ar ļoti tehniski sarežģītām un virtuozām triku kombinācijām 5. vietu ieguva Kristaps Reimanis no Tukuma.

Viens no galvenajiem sacensību organizatoriem Toms Siliņš par Latvijas sportistu sniegumu izsakās atzinīgi: “Bez šaubām, Latvijas BMX frīstaila nākotne ir spoža un par visu minēto sportistu sasniegumiem mēs noteikti dzirdēsim vēl pat pirms 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Tokijo. Latvija ir iezīmēta pasaules BMX kartē un ieņem tikpat atpazīstamu statusu kā Simple Session mājvieta Igaunija. Prieks, ka kopā ar kaimiņiem mums izdodas celt līmeni visā Baltijas reģionā.”

Uz goda pjedestāla sacensībās stājās gan uzlecošās sporta veida zvaigznes no ASV, gan pieredzējuši sportisti no Eiropas un citviet pasaulē. BMX Street disciplīnā 1. vietu izcīnīja Lielbritānijas sportists Alex Donnachie, aiz sevis 2. un 3. vietā atstājot vāciešus Leon Hoppe un Daniel Tuente. BMX Park sacensību uzvarētājs ir Konstantīns Andrejevs no Krievijas, otrajā vietā atstājot BMX frīstaila leģendu Daniel Dhers no Venecuēlas un jauno talantu Justin Dowell no ASV.

Anna Blaua, Live Rīga sabiedrisko attiecību projektu vadītāja: “Tādi BMX un skeitborda notikumi kā Simple Session ir atraktīvs un radošs veids kā reklamēt mūsu pilsētu. Rīgas posmā zīmīga bija arī vietas izvēle - sacensības nenotika iekštelpās ārpus centra, bet gan pašā pilsētas sirdī - Brīvības pieminekļa pakājē, kur šāda rakstura pasākumi notiek ļoti reti.”

Simple Summer Session 2017 klātienē vēroja vairāki tūkstoši skatītāju, savukārt tiešraidē tas bija skatāms visā pasaulē un pulcēja vairākus desmitus tūkstošu plašu auditoriju. Pēc īpašā šova Rīgā, Simple Session atgriezīsies savās mājās Tallinā, kur no 2018. gada 3. līdz 4. Februārim pulcēs ekstrēmo sporta veidu profesionāļus un līdzjutējus no visas pasaules.

Aizvadītais pasākums veltīts Igaunijas simtgadei un pašreizējai prezidentūrai ES Padomē. Atbalsta programma darbojas no 2017. gada jūlija līdz pat 2018. gada izskaņai un tās ietvaros paredzēts īstenot vairāk kā 150 dažādus pasākumus. Programma apskatāma šeit: https://events.estonia.ee/

Starptautiskās programmas vadītājs Jorma Sarv par prestižo notikumu Rīgā: „Pasākums tika aizvadīts godam. 26. augusts bija liela diena mūsu simtgades programmai. Mēs redzējām daudz priecīgas sejas skatītāju tribīnēs un tas rada pārliecību, ka mūsu turpmākie sadarbības projekti ar Simple Session tiks uzņemti ar tādu pašu siltumu un interesi no Latvijas iedzīvotāju puses.”

Brīvi pieejama foto izlase presei: 

https://www.flickr.com/photos/simplesession/albums/72157685698427963

Relīzi sagatavoja:

Toms Siliņš

Simple Summer Session Press Latvia

toms@session.ee

+37126876665

Liina Ristoja

Simple Summer Session Press Estonia

liina@session.ee

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew