Sidebar

Novembrī Ķīnas pilsētā Čengdu (Chengdu) norisināsies divi dozīmīgi notikumi BMX freestyle sportā. No 3. līdz 5. novembrim gaidāms pasaules čempionāta "FISE World Series" noslēdzošais posms, savukārt, no 8. līdz 12. novembrim Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) rīkotais pasaules čempionāts “2017 UCI Urban cycling World Championships”. Tajā notiks arī kvalifikācija uz 2018. gada Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm. Uz abām nozīmīgajām sacensībām dosies arī Latvijas pārstāvji - liepājnieki Patriks Vīksna un Valters Klēpis no komandas “Rave team”.

 Pateicoties Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra atbalstam, liepājnieki dosies uz Ķīnu, lai cīnītos par iespēju startēt 2018. gadā Argentīnā gaidāmajās Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs. Mūsu sportisti - Patriks Vīksna (16 gadi) un Valters Klēpis (17 gadi) - kopā ar treneri Robertu Klēpi, ir apņēmības pilni darīt visu, kas viņu spēkos, jo šī iespēja paver durvis uz nākotni Latvijas vārda izskanēšanai Olimpiskajās spēlēs BMX Freestyle sporta disciplīnā pirmo reizi vēsturē! Atbalsts tam oficiāli tika pausts arī no Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvjiem.

Plašāka informācija par abiem pasākumiem atrodama mājaslapu sadaļās: http://www.fise.fr/en/fise-world-series-2017/fise-world-chengdu-2017 un http://www.uci.ch/bmx-freestyle-park/news/article/208-uci-urban-cycling-world-championships-don-forget-register-for-chengdu/

 "Rave team" iepazīstina ar saviem sportistiem:

Patriks Vīksna (16 gadi)

Patriks ar BMX freestyle nodarbojas kopš 10 gadu vecuma. Par šī sporta veida izvēli jāpasakas brālim, kuram tajā laikā bija BMX velosipēds un kādu dienu arī Patriks nolēma pamēģināt uz tā uzkāpt skeitparkā un saprata, ka to gribētu darīt biežāk. “Uzkāpjot uz riteņa, varu neko citu nedomāt un izbaudīt braucienu – sajūtas ir neaprakstāmas!”
"Rave team" kustībai pievienojās, pierādot sevi pašmāju sacensībās un dodoties līdzi braucienos uz ārzemju sacensībām.


Lielākais panākums ar ko Patriks līdz šim lepojas ir 3. vieta amatieru grupā pasaules čempionāta FISE WORLD SERIES posmā Horvātijā – 15 gadu vecumā. Patrika lielākais sapnis ir piedalīties un pārstāvēt savu valsti Olimpiskajās spēlēs. Šobrīd viņš jau ir ceļā uz to! Atbilstoši savam vecumam Patriks ir apņēmības pilns darīt visu, lai Chengdu (Ķīnā) kvalificētos jaunatnes Olimpiskajām spēlēm, turpa arī lielās Olimpiskās spēles. Ir vērts pacensties! “Sajūtas pirms došanās uz Ķīnu ir divējādas – ir gan sajūsma, gan bailes. No vienas puses FISES WORLD SERIES posms mums nav svešs, tomēr šoreiz tas notiek daudz tālākā zemēi. Turklāt, tik atbildīgs notikums kā kvalifikācija jauniešu Olimpiskajām spēlēm "2017 UCI Urban Cycling" pasaules čempionātā ir liels jaunums!
Patrika moto: “UZ PRIEKŠU!”

Valters Klēpis (17 gadi)

Valters  ar BMX freestyle sācis nodarboties jau 9 gadu vecumā. Līdzīgi kā Patriks, arī Valters šajā sportā nonāca pateicoties brālim, kurš ar to jau nodarbojās un ‘pavilka’ līdzi arī mazo brāli. Valteram tas ļoti iepatikās un tajā laikā viņš ļoti strauji progresēja. Vecākais brālis Roberts, kurš tagad ir arī komandas treneris, nolēma, ka brāļa talantam ir jāpalīdz attīstīties un gāja lūgt palīdzību vecākiem, jo tam visam bija vajadzīgi arī normāli treniņu apstākļi. Un tā, ar neatlaidīgu visas ģimenes darbu, ir attīstījusies "Rave team" kustība un tapis samērā unikāls iekštelpu skeitparks Spīķeru ielā 19/23, Liepājā.

Līdz šim Valters lepojas ar pilnīgi visu un ir pateicīgs par ikvienu iespēju, kas viņam dzīvē ir dota, lai dzīvotu savam sapnim – kļūt par profesionālu un pasaulē atpazīstamu BMX freestyle braucēju. “Sajūta uz riteņa ir vārdiem neaprakstāma! “Sajūtas pirms brauciena uz Ķīnu ir ļoti fantastiskas un es darīšu visu, kas manos spēkos, un vēl mazliet!”
Valtera moto: “100 reizes krist, 101 - celties!”

Atgādināsim, ka BMX freestyle PARK disciplīna ir apstiprināta Olimpisko spēļu programmā šajā gadā, līdz ar to, abiem puišiem ir iespēja būt pirmajiem, kuri tajās nonāk un nes mūsu valsts vārdu pasaulē vēl plašāk.

Informāciju sagatavoja:

Rave team

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew