Sidebar

Nākam sestdien, 19. maijā, pašā Rīgas centrā (Centra sporta kvartālā) pirmo reizi pasaulē norisināsies viens no “Red Bull Pump Track World Championship” kvalifikācijas posmiem. Entuziastiskie velo braucēji tiek aicināti reģistrēties, lai cīnītos par labāko rezultātu un būt vienam no diviem uzvarētājiem, kuri dosies uz fināla sacensībām Šveicē. Pasākums tapis sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Apdrošināšanas akciju sabiedrību “BTA Baltic Insurance Company”.

Sacensību dienā Barona ielas velo trasē vairāk kā 150 dalībnieki uz velo veiks kvalifikācijas braucienus pa vienam, braucot pilnu trases apli. Tālāk labākie pāri cīnīsies plecu pie pleca, braucot vienlaicīgi pa divi. Ātrākajam vīriešu un sieviešu grupas braucējam tiks nodrošināts pilnībā apmaksāts brauciens uz fināla sacensībām, kas notiks Šveices kūrorta pilsētā Lenzerheidē 7. septembrī.

Sacensību kvalifikāciju posmi aptvers 4 kontinentus un vairāk kā 20 dažādās pasaules valstis un to velo trases, piemēram, Jaunzēlandē, ASV, Francijā, Japānā un Igaunijā. Viens no “Red Bull Pump Track World Championship” pasākuma mērķiem ir popularizēt aktīvo dzīvesveidu, velo kultūru, iedvesmot ikvienu izmantot to, ko sniedz šāda jauna tipa aktivitāšu vieta, kā arī veidot pamatus vēl iepriekš nepieredzētam sporta veidam, kas aizrauj ne tikai braucējus, bet arī skatītājus. Latvijas kvalifikācijas sacensības organizē Velosolutions Baltics un Red Bull Latvia.

“Ir aizraujoši vērot sporta tendenču attīstību, ekstrēmo nozaru paplašināšanos un jaunu sporta veidu rašanos ne tikai citviet pasaulē, bet arī mūsu pašu zemē, kur pirms pāris gadiem nekad nebūtu domājuši, ka izbūvēsim 3000 m2 lielu, 300 m garu asfalta velo trasi Barona ielā, kas kļuvusi par vienu no apmeklētākajām aktīvās atpūtas vietām Rīgā. “Red Bull Pump Track Word Championship” ir vēl neizsapņots braucēju sapnis, ko šogad realizēsim, demonstrējot velosipēdistu spēcīgo kultūru un entuziastisko garu,” stāsta Velosolutions Baltics vadītājs Jānis Jansons.

Velo trase (pump track) ir speciāli konstruēta trase, kas sastāv no dažāda izmēra kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem. Velo trasi raksturo multifunkcionalitāte – ikdienā to iespējams izmantot ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem, piemēram, kalnu, pilsētas un BMX velosipēdiem, longbordiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem, skrejriteņiem.

Lai pieteiktos “Red Bull Pump Track World Championship” Latvijas kvalifikācijas sacensībām ir jāveic reģistrācija Red Bull mājaslapā (https://redbullpumptrackworldchampionship.com">spiest šeit) līdz 16. maijam. Vietu skaits ir ierobežots, un dalība sacensībās ir no 18 gadu vecuma.

Papildus informācija:

Reģistrācija un vairāk info: https://redbullpumptrackworldchampionship.com

Linda Butkus, e-pasts: linda.butkus@webuildparks.com

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew