Sidebar

Sestdien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā junioru puišu grupā pusfinālu sasniedza Edvards Glāzers. Tajā viņš finišēja septītajā vietā un noslēgumā ieņēma 14. pozīciju. Elites vīru grupā par čempionu kļuva Silveins Andrē. Foto: Sanda Tūtere. 

Planētas vadošie elites un junioru BMX braucēji Baku pilsētā notiekošā pasaules čempionāta sacensības aizvadīja sestdien. Iepriekš priekšsacīkšu norise bija plānota piektdien, tomēr spēcīgā vēja dēļ organizatori pieņēma lēmumu tās pārcelt uz sestdienu. Drīz pēc priekšsacīkstēm arī sākās izslēgšanas braucieni.

Visi trīs sacensībās startējušie Latvijas elites vīri – Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Helvijs Babris – tika iekļauti vienā priekšbrauciena grupā. Lai kvalificētos astotdaļfinālam mūsu braucējiem bija jāiekļūst starp četriem labākajiem triju braucienu summā. Lielāko konkurenci latviešiem sagādāja krievu sportisti Jevgēņijs Komarovs un Aleksandrs Katješevs, kā arī viens no labākajiem kolumbiešiem Alberto Karloss Ramirezs.

Astotdaļfinālā kā vienīgajam no mūsu valsts pārstāvim izdevās iekļūt Krīgeram, kuram priekšbraucienos septītā, ceturtā un piektā vieta. Summā tas deva ceturto pozīciju. Uzreiz aiz nākamās kārtas robežas palika Babris (piektā, astotā, ceturtā vieta) un Treimanis (sestā, piektā un septītā vieta). Visos trijos braucienos uzvarēja krievu līderis Jevgēņijs Komarovs.

Astotdaļfināla braucienā Krīgera konkurentu vidū bija tādi vīri kā francūzis Silveins Andrē, brits Kails Evans un nīderalndietis Deivs van der Burgs. Mūsu sportists līdz pat pēdējiem metriem cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, tomēr finišēja piektais. Līdz iekļūšanai ceturtdaļfinālā pietrūka vien nedaudz vairāk kā viena sekundes desmitdaļa.

Par pasaules čempionu kļuva Silveins Andrē, kurš līdz finiša līnija panāca un dramatiskā cīņā arī apsteidza savu tautieti Žorisu Dodē. Tikmēr par pārsteigumu parūpējās brazīlietis Andersons Ezekvils de Souza, kurš izcīnīja bronzas medaļu.

Sekmīgi debijas pasaules čempionātu junioru grupā aizvadīja Edvards Glāzers. Ikdienā “Tālava/ VBSS” klubu pārstāvošais sportists priekšbraucienos ieņēma vienu trešo un divas ceturtās vietas. Tas ļāva ceturtdaļfinālam kvalificēties kā ceturtajam no sava brauciena. Nākamajā kārtā trenera Olafa Lakuča audzēknis dramatiskā cīņā ar ASV sportistu Braientu Vaitu par vietu pusfinālistu pulkā izrādījās pārāks.

Pusfināla braucienā Glāzers finišēja septītajā vietā. Tādējādi sacensības tika noslēgtas starp 14 vadošajiem pasaules junioriem. Abi pārējie sacensībās startējušie Latvijas juniori – Rinalds Jānis Kārkliņš un Markuss Valdmanis – cīņu noslēdza pēc priekšbraucieniem. Uzaru guva francūzis Leo Goržāns

Sieviešu elitē vienīgā Latvijas pārstāve Baku bija Vineta Pētersone. Priekšsacīsktēs elites grupas debitante spēcīgā kompānijā trīs reizes finišēja ceturtā, kas ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā. Tajā “Smiltenes/ BJSS” pārstāve startēja vienā braucienā arī ar vadošajām Krievijas braucējām – Jaroslavu Bondarenko un Natāliju Suvorovu.

Mūsu sportiste lielāko trases daļu atradās ceturtajā vietā, tomēr beigās viņu apsteidza jaunzēlandiete Rebeka Peča. Finiša līniju Pētersone sasniedza piektajā pozīcijā, kas neļāva iekļūt pusfinālā. Sacensību noslēgumā trenera Ģirta Kātiņa audzēknei 19. vieta. Absolūts triumfs Nīderlandei. Uzvara Laurai Smuldersai, otrā vieta viņas māsai Merelai Smuldersai, bet trešā pozīcija Džūdijai Bāvai.

Kopumā šajā pasaules čempionātā Latvijas sportisti izcīnīja astoņas medaļas. Par čempioni kļuva G12 grupas braucēja Paula Kibare. Divas otrās vietas (krūzeros un M25/29 grupā) Klāvam Lisovskim. Vicečempiona godā arī B16 grupas braucējs Niks Rožukalns, B12 grupā startējušais Kristers Apels, kā arī Ramona Bāre (G7 grupā) un Marks Švalkovskis (B5 – 6 grupā). Tikmēr trešo vietu M30/34 grupā izcīnīja Kristaps Ozoliņš.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew