Sidebar

Svētdien Siguldā siltos un saulainos laika apstākļos tika aizvadīts SEB kalnu divriteņu maratona 16. sezonas otrais posms, kurā startēja 1950 dalībnieki. Prestižajā “Toyota Hybrid” distancē  60,8 kilometru garajā distancē nepārspēts palika “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs un esošais Eiropas čempions Pēters Prūss, kamēr dāmu konkurencē pie pirmā triumfa tika “ASK Patria” braucēja Lāsma Ozola.

Svētdien Latvijas riteņbraukšanas kuplo saimi uzņēma Sigulda, kur norisinājās pašmāju lielākā kalnu riteņbraukšanas seriāla – SEB MTB maratona – otrais posms. Četrās dažādās distancēs startēja kopumā 1950 dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Sacensību organizatori kopā ar Siguldas novada pašvaldības pārstāvjiem un brīvprātīgajiem izveidoja aizraujošas trases, kas bija nopietns pārbaudījums kā profesionāliem sportistiem, tā arī amatieriem un citiem aktīvās atpūtas baudītājiem.

“Toyota Hybrid” distancē 60,8 kilometru garajā distancē, nestartējot Cēsis - Valmiera posma pirmo divu vietu ieguvējiem Mārtiņam Blūmam un Arnim Pētersonam, galvenā favorīta loma tika atvēlēta “Rietumu banka – Rīga” un “Sportlife.lv” vīriem. Distances otrajā daļā vadību ieguva četri sportisti – Eiropas čempions Pēters Prūss, viņa komandas biedrs no “Rietumu banka – Rīga” Dmitrijs Sorokins, “MySport veikals” pieredzējušais sportists Raivis Zīmelis un Oskars Muižnieks (“Sportlife.lv”). Pēdējos desmit kilometros no četrinieka atrāvās Sorokins un Prūss.

Abi braucēji lepnā vientulībā pievarēja Gaujas kalnu. Pirmais finiša līniju šķērsoja latviski runājošais igaunis Pēters Prūss, finišējot pēc 1 stundas 58 minūtēm un 38 sekundēm. Tāds pats laiks arī Sorokinam. Sīvā cīņā par trešo vietu starp Muižnieku un Zīmeli, pārāks bija “Sporlife.lv” sportists. Labāko sešiniekā ierindojās arī Matīss Preimanis (“Sportlife.lv”) un Jānis Ozols (“ZZK”). Kopvērtējumā līdera godu pārņēma Sorokins, kuram seko Prūss un Muižnieks.

Dāmām pie pirmās uzvaras, startējot “Toyota Hybrid” distancē, tika “ASK Patria” riteņbraucēja Lāsma Ozola, kuras laiks trasē bija 2 stundas 17 minūtes un 26 sekundes. Otro vietu ieguva Igaunijas eksčempione Grēta Steinburga, Ozolai zaudējot 1 minūti un 27 sekundes. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Sportlife.lv” pārstāve Ingrīda Šmite. Kopvērtējumā līderes godā nākamajā posmā startēs Steinburga, apsteidzot Šmiti un Ozolu. Komandu vērtējumā Siguldas posmā uzvarēja “Sportlife.lv”, apsteidzot “Rietumu banka – Rīga” un “ZZK” komandas.

Ne mazāk aizraujošas sacensības notika 41 kilometru garajā “Virši – A” braucienā. Vīru konkurencē uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā starp 11 braucējiem. Pirmo triumfu jaunajā sezonā guva pērnā gada čempions Gints Jakovels (“KS Sporta klubs”), kurš trasē pavadīja 1 stundu 22 minūtes un 37 sekundes. Vienu sekundi Gintam zaudēja un otro vietu ieguva Krišjānis Jansons – Ratiniks (“Gandrs - Merida”), bet otro posmu pēc kārtas trešais palika Toms Dinsbergs no “Hawaii Express Filter”. Labāko sešiniekā arī pirmā posma uzvarētājs Kristofers Bindemanis (“Sportlife.lv”), Ģirts Cirvelis (“Subaru AD REM Auto MTB team”) un Sandijs Kļaviņš (“Sportland Bottecchia”). Kopvērtējumā līdera godu saglabā Bindemanis, kuram seko Jakovels un Jansons – Ratiniks.

Starp daiļā dzimuma pārstāvēm absolūtajā vērtējumā “Virši –A” distancē uzvarēja Līna Svarinska no “Belo Cycling project”, kura apsteidza Ķekavas sporta skolas pārstāvi Santu Saniju Jurgenu un kopvērtējuma līderi Beati Kovgeri (“EMU” sporta klubs). Beate saglabā kopvērtējuma līderes kreklu. Komandu vērtējumā Siguldā uzvarēja “Hawaii Express Filter”, otrajā vietā ierindojās “Sportlife.lv”, bet trešajā “Sportland Bottecchia”.

Aktīvās atpūtas baudītāji piedalījās “Mammadaba” veselības braucienā, kur pirmo sezonu tika ieviesta laika kontrole. Ļoti aizraujošā un enerģiskā gaisotnē notika “Rasēns” bērnu brauciena sacensības. Šajās sacensībās balvas pēc finiša saņēma visi mazie braucēji.

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew