Sidebar

Svētdien Čehijas pilsētā Nove Mesto tika aizvadīts Pasaules kausa pirmais posms kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā elites vīru grupā, kurā vienīgais Latvijas komandas “ZZK” pārstāvis Arnis Pētersons, startējot ar 139. starta numuru, finiša līniju šķērsoja augstajā 20. vietā, kas ir mūsu valsts sportistu lielākais panākums tika augsta mēroga elites sacensībās. Foto: Zigismunds Zālmanis.

Pasaules kausa pirmais posms MTB XCO krosā noslēdzās ar vīru elites grupas startu. Starp 129 dalībniekiem bija arī “ZZK” komandu pārstāvošais Latvijas kalnu riteņbraucējs Arnis Pētersons, kuram šī bija debija elites konkurencē Pasaules kausa izcīņas posmos. Dalībnieki 4,2 kilometru garo apli veica sešas reizes, bet pirms tam sekoja arī ievadaplis.

Arnis jau no pirmā apļa uzsāka pakaļdzīšanos, ņemot vērā salīdzinoši zemo starta numuru. “ZZK” sportists ievadapli noslēdza 49. pozīcijā. Vēl augstāk liedza tikt priekšā esošais kritiens. Turpinājumā Arnis pakāpeniski turpināja apsteigt vienu konkurentu pēc otra. Pirmo pamatapli cēsinieks noslēdza 37. pozīcijā, 1 minūti un 35 sekundes aiz līdera un pasaules čempiona Nino Šurtera.

Otrā apļa laikā Pētersons pakāpās vēl par desmit vietām augstāk, esot 27. pozīcijā. Savu līdzjutēju atbalstīts, “ZZK” braucējs uzrādīja 15. un 17. labāko laiku starp visiem sportistiem nākamajos divos apļos. Ceturto no sešiem apļiem latvietis pabeidza augstajā 18. vietā. Īpaši jāizceļ piektais aplis. Tajā Pētersons uzrādīja desmito labāko laiku, Šurteram piekāpjoties tikai par 40 sekundēm. Arnis sacensībās pakāpās jau uz 17. vietu. Pēdējā aplī viņš zaudēja trīs pozīcijas, bet finišs tika sasniegts 20. vietā, kas ir  Arņa un visas Latvijas lielākais sasniegums elites grupā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pasaules čempions Nino Šurters. Leģendārais MTB braucējs veica izšķirošo izrāvienu ceturtajā aplī. Šveicietis finišēja pēc 1 stundas 27 minūtēm un 35 sekundēm. Arnis Pētersons uzvarētājam zaudēja 4 minūtes un 12 sekundes. Otro vietu Čehijas posmā ieguva spānis Davids Valero Serrano, kurš šveicietim zaudēja 26 sekundes. Pēdējā aplī trešo vietu izrāva vēl viena no MTB zvaigznēm – francūzis Žuljēns Absalons. Viņš savam senajam cīņu biedram Šurteram piekāpās par 1 minūti un 46 sekundēm.

Jāatgādina, ka sestdien augsto otro vietu U23 vīru grupas sacensībās izcīnīja “ZZK” komandas sportists Mārtiņš Blūms.

Pasaules kausa 1. posms MTB XCO krosā:

  1. Nino Schurter, Šveice, 01:27:35
  2. David Valero Serrano, Spānija, +00:00:26
  3. Julien Absalon, Francija, +00:01:46
  4. Maxlme Marotte, Francija, +00:01:51
  5. Jorden Sarrou, Francija, +00:01:59
  6. Stephane Tempier, Francija, +00:02:09

  1. Arnis Pētersons, Latvija, ZZK, +00:04:12

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew