Sidebar

Publicēts jaunākais Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB rangs. Vīru konkurencē vadībā ir divi “MySport veikals” braucēji – Lauris Purniņš un Raivis Zīmelis. Dāmu MTB ranga līderes godu saglabā Ingrīda Šmite, kamēr komandām pirmajā vietā ir “Patria Bottecchia” sportisti.

Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB rangā aizvadītas pirmās 7 no kopumā 27 sacensībām. Amatieru ranga nolikums paredz, ka sezonas kopējā MTB rangā tiks vērtētas 17 sacensībās labākie gūtie punkti. Aizvadītās nedēļas nogalē sportistiem bija iespēja pelnīt amatieru ranga punktus “Vivus.lv MTB maratona” posmā Baldonē (1. un 3. kategorija), kā arī Carnikavas pavasara riteņbraucienā (3. kategorija).

Ranga līdera godā vīriešu konkurencē atrodas “MySport veikals” komandas sportists Lauris Purniņš. Pieredzējušais riteņbraucējs sakrājis jau kopumā 500 punktus. Purniņš bija otrais starp amatieriem “Vivus.lv MTB maratona” garajā distancē, iegūstot 140 punktus. Uz otro vietu rangā spējis pacelties vēl viens no “MySport veikals” sportistiem – Raivis Zīmelis. Veiksmīgi sezonu uzsākušais Zīmelis, piedzīvoja tehnisku neveiksmi pirmajā SEB MTB maratona posmā.

Pakāpeniski Raivis atguva savas pozīcijas. “Vivus.lv MTB maratona” posmā viņš bija ātrākais no amatieriem garajā  distancē, iegūstot maksimālos 150 punktus. Sezonā kopumā Zīmelim 450 punkti. Uz trešo vietu noslīdējis Kārlis Baltacis no “Patria Bottecchia”. Lai arī Kārlis ieguva maksimālo punktu skaitu Carnikavā, tobrīd paceļoties uz pirmo vietu rangā, tomēr nācās samierināties vien ar 27. rezultātu “Vivus.lv MTB maratona” Baldones posmā. Kopumā Kārļa kontā 434 punkti. Labāko sešiniekā šobrīd ir arī  - “Baldones velokomandas” riteņbraucējs Edgars Brigmanis (425 punkti), “Volkswagen – Veloprofs.lv” pārstāvis Didzis Slaidiņš (370 punkti) un “Vidzemes Mērnieks/ DAKO Ziemeļvidzeme” sportists Jānis Roskošs (360 punkti).

Dāmu konkurencē līderes godu saglabā “Sportlife.lv” vienības pārstāve Ingrīda Šmite, kura sakrājusi 680 punktus. Ingrīda nopelnīja otro lielāko punktu skaitu “Vivus.lv MTB maratona” Baldones posmā, saņemot 140 punktus. Absolūti visās ranga sacensībās startējusi Līga Actiņa no “Elkor” komandas. Līga saņēma lielāko punktu skaitu Carnikavas pavasara riteņbraucienā un ceturto lielāko punktu skaitu Baldonē. Sezonā kopumā 625 punkti, kas ļauj atrasties otrajā vietā. Labāko trijnieku noslēdz Lāsma Ozola no “Patria Bottecchia” vienības. Lāsmai pēc uzvaras SEB MTB maratona Siguldas posmā arī pirmā vieta starp amatierēm “Vivus.lv MTB maratona” Baldones posma garajā distancē. Ceturto vietu dāmu rangā ieņem “Baldones velokomandas” riteņbraucēja Anita Antone (380 punkti), piektā ir “Ādaži velo” pārstāve Zanda Rutkovska, bet labāko sešinieku noslēdz Beate Kovgere no Mālpils Sporta kluba “EMU”.

Spraigas un interesantas cīņas arī komandu MTB rangā. Līderpozīcijās nostiprinājusies “Patria Bottecchia” vienība, kas iekrājusi jau 1206 punktus. Otro vietu ar 1115 punktiem ieņem “Volkswagen – Veloprofs.lv”, bet  trijnieku noslēdz “ebike Machine” ar 1037 punktiem. Labāko sešiniekā ir arī “Hawaii Express Filter”, “Subaru AD REM Auto” un “MySport veikals” vienības.

Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB ranga sezona turpināsies 11. jūnijā, kad Pļaviņās notiks “Vivus.lv MTB maratona” trešais posms, kas būs arī Latvijas čempionāts MTB maratonā. Šajās sacensībās “cycling for all” un “master” licenču īpašniekiem garajā distancē būs iespēja cīnīties par augstākās kategorijas punktiem, bet īsajā distancē punkti tiks piešķirti atbilstoši trešajai kategorijai.

Ar Latvijas Riteņbraukšanas amatieru rangu iepazīties var ŠEIT:

Ar Latvijas Riteņbraukšanas amatieru ranga nolikumu un punktu skaitīšanas sistēmu iepazīties var ŠEIT:

Ar Latvijas Riteņbraukšanas amatieru atlaidēm Latvijas veloveikalos iepazīties var ŠEIT:

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew