Sidebar

Svētdien Cēsīs tika aizvadīts pašmāju iecienītā kalnu riteņbraukšanas seriāla “Vivus.lv MTB maratona” sezonas sestais posms. “XRX” maratona distancē uzvaru izcīnīja Pasaules kausa MTB XCO krosā rūdījumu guvušais “ZZK” vienības sportists Arnis Pētersons, bet dāmām šajā distancē triumfs Pētersona komandas biedrenei Katrīnai Jaunslavietei. “Latvijas Valsts mežu” pusmaratonā pirmajās vietās absolūtajā vērtējumā finišēja Didzis Slaidiņš un Rūta Brakovska. Foto: Agnis Melderis.

Kalnu riteņbraukšanas sacensību sezona pakāpeniski tuvojas savai kulminācijai. Aizvadītajā svētdienā Cēsīs notika “Vivus.lv MTB maratona” sezonas sestais no septiņiem posmiem. Reizē šis bija arī 11. Cēsu velomaratons. Dalībniekiem tika piedāvātas aizraujošas un kāpumiem bagātas distances Cēsu pilsētā un tās apkaimē. Distancēs tika iekļauti arī Žagarkalna un Ozolkalna kāpumi, kas ikvienam kalnu riteņbraukšanas cienītājam bija liels pārbaudījums.

57 kilometru garā “XRX” maratona distance pirmo reizi Cēsīs tika izveidota vienā aplī. Dalībnieku vidū šajā posmā bija Latvijas čempions MTB XCO krosā un Latvijas vicečempions MTB maratonā Arnis Pētersons no “ZZK” komandas. Arnis šajā sezonā guvis rūdījumu Pasaules kausa izcīņas MTB XCO krosa elites grupas sacensībās, kur pirmajā posmā izcīnīja 20. vietu. Cēsiniekam konkurenci sastādīja kopvērtējuma līderis Oskars Muižnieks no “Sportlife.lv”, viņa komandas biedrs Jānis Ozols, “Rietumu banka – Rīga” pieredzējušais sportists Dmitrijs Sorokins, “MySport veikals” vīri – Raivis Zīmelis un Lauris Purniņš – kā arī citi sportisti.

Distances pirmajā pusē līderpozīcijas ieguva Pētersons, kurš mājas trasē drošā attālumā aiz sevis turēja Muižnieku un Ozolu. Spraigākas cīņas notika par pārējām vietām labāko desmitniekā. Līdz finišam labāko trijniekā izmaiņas nenotika, lai arī Ozola pozīciju apdraudēt bija gatavs ceturtajā vietā esošais Lauris Purniņš. Finišu Cēsu Vienības laukumā ar paceltām rokām vienatnē sasniedza Arnis Pētersons, kura laiks trasē bija 2 stundas 15 minūtes un 14 sekundes. Otro vietu ieguva kopvērtējuma līderis Muižnieks, kurš Arnim piekāpās par 1 minūti un 9 sekundēm. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Jānis Ozols no “ZZK”. Labāko sešiniekā finišēja arī Lauris Purniņš, Dmitrijs Sorokins un Raivis Zīmelis.  Kopvērtējumā pirms pēdējā drošā vadībā atrodas alūksnietis Oskars Muižnieks. Viņa pārsvars pār otrajā vietā esošo Jāni Ozolu sasniedz 31 punktu. Trešajā vietā ir Dmitrijs Sorokins, kuru no līdera šķir 37 punkti.

Dāmām Cēsu posmā favorītes statusu apliecināja Latvijas čempione MTB maratonā un MTB XCO krosā Katrīna Jaunslaviete. “ZZK” komandu ikdienā pārstāvošā riteņbraucēja finišēja pēc trasē pavadītām 2 stundām 34 minūtēm un 28 sekundēm. Sīva cīņa notika cīņā par otro vietu, kurā igaunietei Grētai Steinburgai par nieka trijām sekundēm izdevās pārspēt “Rietumu banka – Rīga” vienības pārstāvi Leldi Ardavu. Jāizceļ, ka šajā nedēļā Steinburga aizstāvēs Igaunijas godu Eiropas čempionātā MTB maratonā. Vadības maiņa notikusi dāmu absolūtajā kopvērtējumā. Līderes godu no Ingrīdas Šmites pārņēmusi Katrīna Jaunslaviete, no kuras par 60 punktiem atpaliek Lelde Ardava. Trešajā vietā ir “Patria Bottecchia” vienības sportiste Lāsma Ozola.

“Latvijas Valsts mežu” pusmaratonā Cēsu posmā triumfēja “Volkswagen – Veloprofs.lv” pārstāvis Didzis Slaidiņš, kurš nestartēja iepriekšējā posmā. 36 kilometru garajā distancē Didzis finišēja pēc 1 stundas 20 minūtēm un 18 sekundēm. Sīva spēkošanās izvērtās cīņā par otro vietu, kurā “Filter Hawaii Express” komandas pārstāvis Atis Paksis par nepilnu sekundi apsteidza “Sportland Bottecchia” braucēju Mārtiņu Daļecki. Abi Slaidiņam piekāpās par 22 sekundēm. Ceturto vietu ieguva Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše. Kopvērtējumā konkurentiem neaizsniedzams ir Didzis Slaidiņš, kurš nodrošinājis čempiona titulu. Sīvāka cīņa gaidāma par otro vietu. Uz to pretendē Atis Paksis, Ivo Irbe (“Pulsar”), Raivis Jansons (“Volkswagen – Veloprofs.lv”) un Gints Lūsis (“MySport veikals”).

Dāmām “Latvijas Valsts mežu” pusmaratonā Cēsu posmā uzvarēja Rūta Brakovska no “KS Sporta kluba”, apsteidzot “Baldones velokomandas” pārstāvi Anitu Antoni un Viju Frīdu no “TK Sniegpulkstenīte”. Kopvērtējumā uzvaru jau sev garantējusi Brakovska, kurai seko Aiga Paegle un Helēna Mūrniece.

Dubultpanākums  “Labs kino” pusaudžu distancē brāļiem Blumbergiem no “KS Sporta kluba”. Pirmais finišā Rondalds, bet otrais Oskars. Trijnieku noslēdza smiltenietis Ernests Eglītis. Lieliskā gaisotnē tika aizvadīti arī “Cido” bērnu braucieni.

“Vivus.lv MTB maratona” sezonas lielais noslēguma posms gaidāms 9. septembrī, kad kalnu riteņbraukšanas saimi uzņems Ape un Igaunijas pilsētiņa Vastse Roosa. Visa informācija par “Vivus.lv MTB maratonu” atrodama mājaslapā – www.mtbmaratons.lv

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew