Sidebar

Piektdien pulksten 07:30 pēc Latvijas laika Austrālijas pilsētā Kērnsā par pasaules čempionāta medaļām kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskajā krosā (XCO) spēkiem mērosies U23 vecuma grupas sportisti. Starp 73 sportistiem ar piekto starta numuru startēs “ZZK” komandas Latvijas izlases riteņbraucējs Mārtiņš Blūms. Foto: Agnis Melderis.

Austrālijā pilsētā Kērnsā, kurā dzīvo nepilni 123 tūkstoši iedzīvotāju, sākušās gada nozīmīgākās sacensības kalnu riteņbraukšanā – UCI pasaules čempionāts. Pirmie medaļu komplekti sadalīti komandu stafetēs un junioru MTB XCO krosa sacensībās. Uz Kērnsas pilsētu devušies arī trīs Latvijas labākie kalnu riteņbraucēji. MTB XCO krosā mūsu valsts godu aizstāvēs “ZZK” vienības sportisti – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms. Tikmēr MTB Downhill junioru meiteņu grupas sacensībās startēs Paula Žibasa.

Kā pirmais no Latvijas sportistiem uz starta izies Mārtiņš Blūms. “ZZK” komandas sportists būs viens no kopumā 73 U23 vecuma grupas sportistiem MTB XCO krosa sacensībās. Starts tiks dots piektdien pulksten 07:30 pēc Latvijas laika (14:30 pēc vietējā laika). Mārtiņš, kuram piešķirts piektais starta numurs, startēs no pirmās starta rindas, kas dos priekšrocību cīņā par labāku pozīciju pēc starta taisnes, kurā allaž notiek spraiga spēkošanās par pozīcijām.

XCO krosa dalībniekiem sagatavots 4,31 kilometru garš pamataplis. Tajā nav izteikti garu kalnu, tomēr trase solās būt ļoti dinamiska. Gaidāmi īsi un stāvi kāpumi, kā arī nobraucieni. Neiztiks arī bez dažāda veida tramplīniem, akmeņu sekcijām, BMX elementiem un citiem pārbaudījumiem, kas no sportistiem prasīs ne tikai visaugstāko fizisko, bet arī tehnisko sagatavotību. Tradicionāli sākumā sportisti veiks ievadapli.

Mārtiņš Blūms uz Austrāliju devās nākamajā nedēļā pēc izcīnītās otrās vietas Pasaules kausa noslēdzošajā posmā Itālijā, kur cēsinieks arī saņēma Pasaules kausu par triumfu kopvērtējumā. Latvietis aizvada karjeras veiksmīgāko sezonu un ir gatavs pielikt treknu punktu ar sekmīgu sniegumu gada nozīmīgākajās sacensībās. Kopā ar savu treniņu biedru Arni Pētersonu aizvadīti arī trases treniņi sacensību norises vietā. Kopumā trase mūsu braucēju labākajām īpašībām ir labi piemērota. Iekļautie BMX elementi mūsu sportistiem ir parocīgi, jo gan Blūms, gan arī Pētersons karjeras sākumā ir bijuši BMX braucēji.

Starp Mārtiņa galvenajiem konkurentiem cīņā par goda pjedestālu jāmin ar pirmo numuru startējošais jaunzēlandietis Samuels Gazē, kurš vienīgais no  pasaules čempionātā startējošajiem U23 vecuma grupas sportistiem Pasaules kausā piedalījies elites grupas sacensībās. Labāko rezultātu Gazē sasniedza Andoras posmā, kur ieguva ceturto vietu, tomēr sezonā kopumā ar stabilitāti nav izcēlies.

Tāpat spēcīgu konkurenci Mārtiņam sagādās Pasaules kausa U23 vecuma grupas otrās vietas ieguvējs kopvērtējumā Nadirs Koledani (Itālija), norvēģis Peterts Fgerhaugs, dienvidāfrikānis Alans Haterlijs, dāņi – Sebastians Karstensens un Simons Andreasens – un vācietis Georgs Egers.

Arnis Pētersons elites grupas sacensībās startēs sestdien, kamēr Paulai Žibasai debija pasaules čempionātos gaidāma naktī uz svētdienu (pēc Latvijas laika pulksten 02:30).

Latvijas sportistu starti pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā:

08.09. (plkst. 07:30 pēc LV laika) MTB XCO krosā U23 vecuma grupas sacensības – Mārtiņš Blūms

09.09. (plkst. 07:30 pēc LV laika) MTB XCO krosā elites vecuma grupas sacensības – Arnis Pētersons

10.09. (plkst. 02:30 pēc LV laika) MTB Downhill junioru meiteņu grupas sacensības – Paula Žibasa. 

ONLINE REZULTĀTIEM SEKO LĪDZI ŠEIT:

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew