Sidebar

Svētdien Mārupes novada Jaunmārupē lieliskā atmosfērā tika aizvadīts SEB MTB maratona noslēdzošais posms. “Toyota Hybrid” distancē vīru konkurencē uzvarēja “ZZK” komandas sportists Arnis Pētersons, kamēr dāmām nepārspēta palika viņa komandas biedrene Katrīna Kipure. “Virši – A” braucienā uzvaras guva Krišjānis Jansons Ratiniks un Līna Svarinska. Foto: Agnis Melderis.

SEB MTB maratona sezonas finālposms šajā sezonā tika organizēts Mārupes novada Jaunmārupē, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu no Latvijas un apkārtējām valstīm. Sacensību dalībniekiem tika sagatavotas interesantas trases bez nopietniem kāpumiem, tomēr savu iespaidu bija atstājuši aizvadītajās dienās piedzīvotie nokrišņi, kas meža ceļus un takas bija padarījuši dubļiem bagātus.

“Toytota Hybrid” distancē, kura šajā reizē bija 40,8 kilometrus gara, jau no pirmajiem kilometriem savu pārākumu apliecināja “ZZK” komandas sportisti – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Abi ieguva vadību, ko līdz finišam tikai palielināja. Šajā reizē finišā pirmais bija Latvijas čempions MTB XCO krosā Arnis Pētersons, bet Pasaules kausa ieguvējam MTB XCO krosā U23 grupā Blūmam otrā pozīcija. “ZZK” sportisti trasē pavadīja 1 stundu 15 minūtes un 7 sekundes.

Tuvākais sekotājs dubļainajā trasē abiem bija kopvērtējuma līderis Dmitrijs Sorokins no “Rietumu banka – Rīga” vienības, kurš ieguva trešo pozīciju.  Uzvarētājam Dmitrijs zaudēja vairāk nekā četras minūtes. Tomēr jāizceļ, ka viņš jau pirms starta tika kronēts par kopvērtējuma uzvarētāju, jo viņa vienīgais konkurents cīņā par titulu Oskars Muižnieks šajā posmā nestartēja. Labāko sešiniekā Mārupes posmā iekļuva arī Jānis Ozols, tehnisku defektu piedzīvojušais Raivis Zīmelis un viņa komandas biedrs no “MySport team” vienības Lauris Purniņš.

Kopvērtējumā triumfs Dmitrijam Sorokinam, otrā vieta Oskaram Muižniekam, bet uz trešo pozīciju pacēlās Raivis Zīmelis. Labāko sešiniekā sezonas noslēgumā arī Matīss Preimanis, Lauris Purniņš un Uldis Ālītis.

Dāmām posmā pārliecinošu uzvaru guva “ZZK” vienības pārstāve un kopvērtējuma līdere Katrīna Kipure, kuras laiks trasē bija 1 stunda 25 minūtes un 28 sekundes. Daudz sīvākā cīņā otro vietu ieguva Igaunijas čempione Grēta Steinburga, no kuras tikai par vienu sekundi atpalika “Sportlife.lv” vienības riteņbraucēja Ingrīda Šmite. Kopvērtējumā uzvaru guva Kipure, otrā bija Lelde Ardava (“Rietumu  banka – Rīga”), bet trešā Ingrīda Šmite.

Komandu vērtējumā posmā un kopvērtējumā triumfēja “ZZK” vienības vīri. Otrie Mārupē bija “Patria Bottecchia” braucēji, bet trešā vieta “Volkswagen – Veloprofs.lv” vienībai. Kopvērtējumā otrā pozīcija “Rietumu banka – Rīga” vienībai, bet trijnieku noslēdza “Patria Bottecchia. Labākā jaunā braucēja “Bosch” līdera kreklu ieguva Rolands Zarītis no “Patria Bottecchia”, kamēr Dmitrijam Sorokinam “DPD” aktīvākā braucēja krekls.

Krietni spraigāks atrisinājums izvērtās “Virši – A” distancē, kuras garums arī bija 40,8 kilometri. Lai arī trases gaitā notika vairāki atraušanās mēģinājumi, tomēr tie nebija sekmīgi. Jaunmārupes pļavā, kur dalībnieki veica trases pēdējos metrus, notika spraiga bezkompromisa cīņa starp 11 braucējiem. Pēdējos metros ātrāks par visiem bija “Gandrs – Merida” vienības pārstāvis Krišjānis Jansons Ratiniks, kuram sekoja iepriekšējo divu gadu čempions Gints Jakovels no “KS Sporta kluba”. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Valmieras velo vienības” pārstāvis Henrijs Vimba. Kopvērtējuma čempiona titulu garantējušais Jānis Priževoits ierindojās 11. pozīcijā. Junioru konkurencē uzvarēja “Filter Hawaii Express” pārstāvis Kristofers Rungulis, apsteidzot Artūtu Krastu un Hermani Ozolu.

Vīru kopvērtējumā triumfs Jānim Priževoitam no “Volkswagen Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības, otro pozīciju Mārupē garantēja Gints Jakovels, bet trešā vieta Ģirtam Cirvelim no “Subaru AD REM Auto”.

Dāmām par posma uzvarētāju kļuva talantīgā “Belo CP” sportiste Līna Svarinska, kurai sekoja Beate Kovgere (“EMU”) un Aiga Paegle (“Engures sportam”). Kopvērtējumā par čempioni kļuva Kovgere.

Komandu vērtējumā posmā un arī kopvērtējumā pirmo vietu ieguva “Hawaii Express Filter” vienība, otrie palika “Sportland Bottecchia” pārstāvji, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Subaru AD REM Auto”.

Dabas baudītāji, kā arī zēnu un  meiteņu grupu braucēji veica “Mammadaba” veselības distanci. Tikmēr īpaši padomāts tika par “Rasēns” bērnu brauciena dalībniekiem, kuriem bija ne tikai bezmaksas dalība, bet arī īpašas piemiņas medaļas, piepūšamās atrakcijas, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Sezonas noslēgumā dalībnieki pēc finiša baudīja arī grupas “Otra Puse” koncertu. 

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew