Austrijā aizvadītas UCI HC kategorijas MTB XCO krosa sacensības“Ötztaler Mountainbike festival”. Elites vīru konkurencē Nīderlandes komandas “CST Sandd Americian Eagle” Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms finišēja 18. vietā.

Turpinot gatavoties Pasaules kausa izcīņas sezonas posmiem Vācijā un Čehijā, Latvijas elites kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Austrijā piedalījās UCI HC kategorijas sacensībās “Ötztaler Mountainbike festival”. Sacensībās startēja virkne augstas klases elites sportistu, tostarp virkni pasaules ranga TOP 10 sportisti.

Dalībniekiem bija septiņas reizes jāveic 4,3 kilometru garais aplis. Uzvaru elites vīru sacensībās guva pazīstamais francūzis Maksime Marotte, kurš pārstāv “Cannondale Factory” vienību. Viņš distancē pavadīja 1 stundu 31 minūti un 57 sekundes. 22,5 sekundes viņam zaudēja cits šīs valsts sportists Stefans Tempjērs (“Bianchi Countervail”), bet labāko trijnieku noslēdza 36 gadus vecais Florians Vogels, kurš pērn Itālijā kļuva par Eiropas čempionu. Viņš uzvarētājam piekāpās par 55 sekundēm.

Mārtiņš Blūms karstajos laika apstākļos finišēja 18. vietā. Mūsu sportists uzvarētājam zaudēja 9 minūtes un 24 sekundes.

Otrais Pasaules kausa izcīņas posms MTB XCO krosā no 18. – 20. maijam notiks Vācijas pilsētā Albštadtā, bet nedēļu vēlāk trešā posma sacensības gaidāmas Čehijā.