Sidebar

Svētdien Austrijā aizvadītas UCI HC kategorijas MTB Olimpiskā krosa sacensības “Mountainbike Grand Prix”. Elites vīru sacensībās Mārtiņš Blūms izcīnīja septīto vietu, kamēr Arnis Pētersons, kuru distances laikā piemeklēja velosipēda tehniskie defekti, ieņēma 13. pozīciju.

Gatavojoties Pasaules kausa izcīņas MTB Olimpiskajā (XCO) krosā otrajam un trešajam posmam, kas turpmākajās divās nedēļas nogalēs gaidāmi Vācijā un Čehijā, svētdien Austrijā liela daļa elites sportistu startēja UCI HC kategorijas sacensībās “Mountainbike Grand Prix”. Dalībnieku vidū bija arī trīs Latvijas sportisti. Elites vīru grupā startēja Mārtiņš Blūms (“CST Sandd Americian Eagle”) un Latvijas čempions Arnis Pētersons (“ZZK”). Tikmēr U23 konkurencē vīriem debitēja Pētersona komandas biedrs Kristofers Bindemanis.

Elites vīri veica sešus apļus. Viena pamatapļa garums bija 4,6 kilometri. Distances sākuma daļā no mūsu sportistiem Arnis Pētersons atradās labāko pieciniekā, kamēr Mārtiņš Blūms bija desmitnieka otrajā pusē. Jāatzīmē, ka jau pirmajā aplī Pētersons piedzīvoja divus kritienus, kam vēlāk sekoja velosipēda tehniskie defekti. Neskatoties uz to, cēsinieks turpināja cīnīties līdz galam.

Lielisku sniegumu tikmēr demonstrēja Igaunijas labākais kalnu riteņbraucējs Martins Loo. “Hawaii Express” komandu pārstāvošais sportists nedaudz negaidīti kļuva par sacensību uzvarētāju. Trasē viņš pavadīja 1 stundu 34 minūtes un 13 sekundes. Otrās vietas ieguvējs Makss Foidls no Austrijas atpalika par 1 minūti un 1 sekundi. Trijnieku noslēdza šveicietis Tomass Litšers, kurš Loo piekāpās par 1 minūti un 4 sekundes.

No mūsu sportistiem Mārtiņš Blūms 40 dalībnieku lielajā konkurencē finišēja septītajā vietā. Uzvarētājam viņš piekāpās par 2 minūtēm un 24 sekundēm. Arnis Pētersons pēc piedzīvotajām tehniskajām neveiksmēm sacensības noslēdza 13. vietā, nepilnas sešas minūtes aiz Loo.

U23 vecuma grupas sacensībās Kristoders Bindemanis 43 dalībnieku konkurencē finišēja 36. vietā, no uzvarētāja Hosē Ulloa Arvealo no Meksikas atpaliekot par trim apļiem.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew