Sidebar

Lielisku panākumu svētdien Čehijā sasniedzis Latvijas čempions kalnu riteņbraukšanā XCO krosa disciplīnā Arnis Pētersons, kurš, startējot 78. starta numuru, spēja aizcīnīties līdz augstajai astotajai vietai Pasaules kausa trešajā posmā. Ievērības cienīgs ir fakts, ka pēdējos divos apļos cēsinieks sasniedza labākos laikus. Otrs mūsu elites sportists Mārtiņš Blūms finišēja 24. vietā.

Pasaules kausa izcīņa MTB XCO krosā šīs nedēļas nogalē turpinājās slavenajā Čehijas riteņbraukšanas un biatlona centrā, kas atrodas Nove Mesto Morāvijā. Starp pasaules vadošajiem kalnu riteņbraucējiem bija arī kopumā trīs Latvijas sportisti. Elites grupā startēja Arnis Pētersons (“ZZK”) un Mārtiņš Blūms (“CST Sandd Americian Eagle”), kamēr U23 konkurencē uz starta izgāja Kristofers Bindemanis (“ZZK”).

No mūsu sportistiem lielākās cerības tika saistītas ar abiem elites braucējiem. Mārtiņš Blūms kā vienīgais no latviešiem piektdien startēja XCC krosā, kur tika sadalītas starta rindas vadošajiem 40 sportistiem pēc ranga. Šajās sacensībās Blūms nefinišēja, tādējādi XCO krosu viņš sāka no piektās starta rindas ar 40 starta numuru. Arnim Pētersonam tikmēr 78. numurs. Uz starta izgāja 145 sportisti.

Elites grupas dalībnieki veica ievadapli, kam sekoja seši pamatapļi. Trase Nove Mesto Morāvijā bija ļoti dinamiska ar daudz saknēm un kameņu sekciju. Netrūka arī dažāda garuma un stāvuma kāpumu un nobraucienu.

Pēc ievadapļa līderpozīcijās nonāca leģendārais Nino Šurters, kurš pirms nedēļas uzvarēja Pasaules kausa otrajā posmā Vācijā. Mārtiņš Blūms tikmēr bija pakāpies līdz 27. vietai, kamēr Arnis Pētersons noslēdza labāko 60 skaitu. Turpinājumā mūsu sportisti savas pozīcijas uzlaboja. Pēc pirmā pilna apļa Blūms ieņēma 18., bet Pētersons 55. pozīciju. Uzrādot devīto apļa laiku nākamajā nogrieznī Arnis jau pakāpās līdz 39. vietai, bet Mārtiņš bija 17. pozīcijā.

Atlikušajā trases daļā no abiem latviešiem labāku sniegumu izdevās nodemonstrēt Pētersonam. Cēsinieks turpināja ar katru apli kāpt uz augšu. Piektajā aplī Arnis spēja panākt un apsteigt savu ilggadējo treniņu biedru, pakāpjoties jau uz 11. pozīciju, kamēr Mārtiņš atradās 19. vietā. Pēdējā aplī Pētersons turpināja kāpt uz augšu, ielaužoties jau labāko desmitniekā. Punktu veiksmīgajai sacīkstei latvietis pielika pēdējā taisnē, kur, demonstrējot lielisku finiša spurtu, apsteidza arī mājinieku favorītu un Londonas Olimpisko spēļu čempionu Jaroslavu Kulhaviju.

Finišu Arnis Pētersons sasniedza astotajā vietā, kas ir viņa un visas Latvijas augstākais panākums elites konkurencē tik austa mēroga kalnu riteņbraukšanas sacensībās. Ievērības cienīgs ir fakts, ka pēdējos divos apļos viņš uzrādīja absolūti labākos laikus. Atzīstams rezultāts arī otram mūsu sportistam. Mārtiņš Blūms finišēja 24. vietā, kas ir viņa līdz šim augstākais rezultāts elites grupā tāda līmeņa sacensībās.

Par posma uzvarētāju kļuva Šurters, kurš tikai spraigā finiša spurtā apsteidza otrās vietas ieguvēju Antonu Kūperu no Juanzēlandes. Labāko trijnieku noslēdza Francijas kalnu riteņbraucējs Maksime Marote, kuru no uzvarētāja šķīra astoņas sekundes. Arnis Pētersons uzvarētājam zaudēja 1 minūti un 4 sekundes, kamēr Mārtiņš Blūms 2 minūtes un 41 sekundi.

Kopvērtējumā pēc trešā posma līderis ar 780 punktiem ir Šurters. Pētersons ieņem 37. vietu (119 punkti), bet Blūms 46. pozīciju (86 punkti). U23 vecuma grupas sacensībās Čehijas posmā Kristofers Bindemanis ieņēma 126. pozīciju (+3 apļi).

Pasaules kausa izcīņa MTB XCO krosā turpināsies Itālijas pilsētā Val di Solē, kur no 6. – 8. jūlijam notiks ceturtā posma sacensības.

Pasaules kausa 3. posms MTB XCO krosā – elites vīru rezultāti: (145 sportisti)

  1. Nino Schurter, Šveice, 01:21:31
  2. Anton Cooper, Jaunzēlande, +00:00:00
  3. Maxime Marotte, Francija, +00:00:08
  4. Lars Forster, Šveice, +00:00:44
  5. Manuel Fumic, Vācija, +00:00:49
  6. Henrique Avancini, Brazīlija, +00:00:56

  1. Arnis Pētersons, Latvija, +00:01:04
  2. Mārtiņš Blūms, Latvija, +00:02:41

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew