Itālijas pilsētā Val di Solē noslēdzies Pasaules kausa kalnu riteņbraukšanā ceturtais posms. Junioru meiteņu grupas MTB Downhill sacensībās ceturto vietu izcīnījusi Paula Žibasa. Tikmēr vīriešu elites MTB XCO krosa sacensībās Mārtiņš Blūms finišēja 66. vietā, kamēr Arnim Pētersonam 84. pozīcija.

Itālijas pilsētā Val di Solē notiekošais Pasaules kausa posms kalnu riteņbraukšanā bija pirmais, kurā vienā nedēļas nogalē sacentās gan XCO krosa, gan arī Downhill disciplīnas braucēji. No Latvijas sportistiem šajā posmā startēja trīs kalnu riteņbraucēji – junioru meiteņu grupas Downhill sportiste Paula Žibasa, kā arī elites XCO krosā startējušie – Arnis Pētersons (“ZZK”) un Mārtiņš Blūms (“CST Sandd Americian Eagle’).

Junioru meiteņu grupas Downhill sacensībās startēja kopumā 11 sportistes no septiņām valstīm. Priekšsacīkstēs Paula Žibasa sasniedza ceturto labāko laiku. Viņa trasē pavadīja 5 minūtes un 17,1 sekundi. Ātrāko laiku tikmēr sasniedza austriete Valentina Holla, kurai mūsu sportiste zaudēja 29 sekundes.

Izšķirošajā braucienā cīņā par godalgām Žibasa tehniski sarežģīto trasi veica 5 minūtēs un 3,57 sekundēs. Tas deva ceturto vietu. Uzvarēja Holla, kurai Paula zaudēja 20,5 sekundes. Otrā vieta Annai Nevkrikai no ASV, bet trešā pozīcija Millei Džonsetai no Norvēģijas.

Elites vīru XCO krosa sacensībās startēja kopumā 115 sportisti. Mārtiņam Blūmam tika piešķirts 37. starta numurs, bet Arnis Pētersons, kurš piedzīvoja nepatīkamu kritienu treniņo, trasē devās ar 67. starta numuru. Sportisti veica ievadapli, kam sekojas septiņi pamatapļi. Blūms pēc ievadapļa atradās 48. pozīcijā. Turpmākajos trijos apļos cēsinieks zaudēja desmit pozīcijas, atkrītot uz 58. pozīciju. Daudz augstāk Mārtiņš gan šajā posmā vairs netika. Pēdējā aplī viņš devās 64. vietā, bet finišā ieņēma 66. pozīciju. Uzvarētājam Blūms zaudēja 9 minūtes un 40 sekundes.

Arnis Pētersons ievadapli noslēdza 73. vietā, tomēr nākamā apļa laikā mūsu sportists apsteidza uzreiz desmit sportistus. Sacensību turpinājumā gan mūsu sportists kāpumu turpināt nevarēja. Finišu Arnis sasniedza 84. vietā, uzvarētājam zaudējot vienu apli.

Spraigā cīņā nepārspēts Itālijas posmā palika leģendārais šveicietis Nino Šurters. Šveicietis, kurš ir arī pasaules ranga līderis un Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, pēdējā aplī prata apsteigt lielisku sacīksti aizvadošo itālieti Gerhardu Keršbaumeru.

Finišā abus šķīra sešas sekundes. Trešo vietu tikmēr izcīnīja nesen kā par Nīderlandes šosejas riteņbraukšanas čempionu kļuvušais Metjū Van Der Poels, kuru no Šurtera šķīra 1 minūtes un 9 sekundes.

Pasaules kauss kalnu riteņbraukšanā turpināsies jau nākamās nedēļas nogalē, kad Andoras pilsētā Valnordā notiks piektā posma sacensības.