Itālijā aizvadīts pasaules čempionāts MTB maratonā, kurā startēja arī divi “Pulsaar” komandas Latvijas sportisti. Aizvadot debijas sacensības pasaules MTB maratona čempionātā, Oskars Muižnieks finišēja 61. vietā, kamēr Uldim Ālītim, kurš distances laikā saskārās ar tehnisku neveiksmi, 124. pozīcija.

Pasaules vadošie MTB maratona riteņbraucēji nedēļas pulcējās Itālijas kalnu pilsētā Auronzo di Kadore. Šeit norisinājās pasaules čempionāta sacensības. Vīriešu elites grupā starp 167 dalībniekiem bija arī divi latvieši – valsts MTB maratona čempions Oskars Muižnieks un četras reizes pasaules čempionātā startējušais Uldis Ālītis (abi “Pulsaar” komanda).

Riteņbraucējus sagaidīja 102 kilometru gara un kāpumiem ļoti bagāta distance. Īpaši smags bija distances sākuma posms, kad bija jāpievar garš un vietām ļoti stāvs kāpums (stāvuma procents vietām pārsniedza 30 procentus). Abi mūsu riteņbraucēji distances sākuma daļu iesāka ar nelielu spēku rezervi. Oskars Muižnieks pakāpeniski uzlaboja savas pozīcijas. Līdz finišam alūksnietis, kurš startēja no beigu daļas, aizcīnījās līdz 61. vietai. Distancē Oskars iztika bez lieliem kritumiem.

Tikmēr Uldis Ālītis bija spiests saskarties ar velosipēda tehnisku defektu, kas stipri ietekmēja “Pulsaar” komandas riteņbraucēja pozīcijas. Finišu Uldis sasniedza 124. pozīcijā.

Par pasaules čempionu kļuva viens no vadošajiem pasaules MTB XCO krosa braucējiem Henrike Avančini. Brazīlietis trasē pavadīja 5 stundas 8 minūtes un 29 sekundes. Otrā vieta austrietim Danielam Geismajram, kurš uzvarētājam zaudēja divas sekundes. Trijnieku tikmēr noslēdza kolumbietis Leonardo Paezs (+00:00:07). Oskars uzvarētājam zaudēja 38 minūtes un 42 sekundes, bet Uldis 1 stundu un 14 minūtes. Igaunijas riteņbraucējs ar Latvijas saknēm Pēters Prūss tikmēr izcīnīja 16. vietu.