Svētdien Igaunijā aizvadīts Baltijas valstu lielākais kalnu riteņbraukšanas notikums – Tartu MTB maratons. Sieviešu absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja “ZZK” komandas Latvijas sportiste Katrīna Jaunslaviete-Kipure. Tikmēr vīru konkurencē 89 kilometru garajā distancē visaugstāk no mūsu riteņbraucējiem ierindojās Dmitrijs Sorokins (“ZZK”), kuram devītā pozīcija. Foto: Agnis Melderis.

21. Tartu MTB maratonā, kas svētdien notika no Otepes līdz Elvas pilsētai, kopumā piedalījās ap 8000 dalībnieku, viņu vidū arī vairāk nekā 300 Latvijas riteņbraucēju. Lielāko uzmanību izpelnījās 89 kilometru garā distance, kas veda pa grants, meža un asfalta ceļiem, kā arī pļavām un nedaudz meža takām.

Distances sākuma daļā sekmīgi sevi apliecināja Latvijas sportisti. Sākumā nelielu vadību bija ieguvis Dmitrijs Sorokins, bet tad savu vārdu teica lieliskā sportiskajā formā esošais Māris Bogdanovičs. Dobelnieks īsā laika periodā veica divus izrāvienus, no kuriem otrais izvērtās sekmīgs. Viņam pievienojās Igaunijas vicečempions Gerts Joeārs. Abi kopā līderpozīcijās pavadīja lielāko trases daļu. Pie abiem līderiem centās pārcelties arī iepriekš Tartu MTB maratonā uzvarējušais Andžs Flaksis. Diemžēl, bet no Dunalkas nākušais sportists, esot starp atrāvienu un grupu, bija spiests piedzīvot tehnisku neveiksmi. Velosipēda riepas plīsumu.

Bogdanovičs un Joēars pretvējā centās darīt visu iespējamo, lai abi netiktu noķerti. Astoņus kilometrus pirms finiša gan sekotāju spēja līderus noķert. Turpinājumā savu vārdu teica lietuvieši: Eimantas Gudišķis un Arnoldas Valiauga, kā arī igauņu veterāns Kaspars Austa, kuri ieguva vadību. Lai arī kā sekotāji centās, panākt viņus vairs nespēja. Gudišķis izcīnīja uzvaru absolūtajā vērtējumā. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 35 minūtes un 48 sekundes. Otro vietu guva Austa (+00:00:01). Tikmēr trijnieku noslēdza Valiauga (+00:00:07).

No Latvijas sportistiem visaugstāk ierindojās Dmitrijs Sorokins. “ZZK” vienības pārstāvim devītā vieta (+00:00:26). Māris Bogdanovičs finišēja 11. pozīcijā (+00:00:27). 21. Ģirts Cirvelis (+00:03:49), 23. Jānis Priževoits (+00:04:02), 43. Kaspars Serģis, 53. Edgars Brigmanis, 56. Kristers Kovgers, 63. Arvīds Zants, 64. Lauris Purniņš, 73. Jānis Vanags, 76. Kristaps Vaģelis, 83. Valdis Ukins, 84. Jānis Keiselis, 90. Dzintars Osītis, 92. Guntis Šeflers.

Dāmu konkurencē par absolūto uzvarētāju 89 kilometru garajā distancē kļuva “ZZK” komandas sportiste Katrīna Jauslaviete-Kipure, kuras rezultāts trasē bija 2 stundas 51 minūte un 45 sekundes. Augstā piektā vieta Beatei Kovgerei, 14. pozīcijai Aigai Paeglei, 15. Anita Antone, 18. Anastasija Krūmiņa.