Latvijas labākais treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis Jaunzēlandē notiekošajās pasaules meistaru spēlēs izcīnījis divas zelta medaļas. Labojot pasaules meistaru rekordu, Ķiksis ieguva zelta medaļu 750 metru individuālajā braucienā, bet vakarā palika nepārspēts arī komandu sprintā.

Sekmīgu nedēļu aizvada Latvijas vadošā šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne, kura otrdien finišēja 15. vietā Itālijā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas viendienas velobraucienā “GP della Liberazione PINK” velobraucienā. Lija ieguva arī sezonas pirmos četrus UCI punktus.

Šveicē notiekošo “Tour de Romandie” daudzdienu velobraucienu uzsācis “Cannondale – Drapac” komandas un Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, prologā ieņemot 94. pozīciju. Sacensībās kopumā paredzēti pieci posmi.

Svētdien centrālais notikums šosejas riteņbraukšanā bija Beļģijā notiekošais pasaules tūres viendienas velobrauciens “Liege – Batogne – Liege”, kurā uzvaru izcīnīja titulētais Spānijas riteņbraucējs Alehandro Valverde. Spānis uzvaru veltīja dienu iepriekš bojā gājušā profesionālā šosejas riteņbraucēja Mikēles Skarponi piemiņai. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Toms Skujiņš visu uzmanību un enerģiju veltīja komandas kopējām interesēm, pats tiekot ierindots 107. vietā.

Latvijas riteņbraukšanas komandas “Rietumu banka – Rīga” sportists Pēters Prūss finišēja 16. vietā, bet Armands Bēcis bija 19. Lielbritānijā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas viendienas velobraucienā “Rutland Melton”. Ventspilī notiekošajā “Vivus.lv MTB maratona” pirmajā posmā absolūtajā vērtējumā vīriem otro vietu izcīnīja Dmitrijs Sorokins, bet dāmu vērtējumā triumfēja Lelde Ardava. (Foto: Kaspars Suškevičs)

Publicēts 1. nedēļas Latvijas Riteņbraukšanas amatieru šosejas rangs pēc aizvadītajām pirmajām trijām ranga sacensībām. Ranga pirmais numurs uz šo brīdi ir “Doltcini Latvia Cycling team” komandas riteņbraucējs Kalvis Eisaks, kuram seko Raivis Ritums un Ģirts Vēvers. Vienlaikus turpinās arī amatieru komandu reģistrācija šosejas un MTB rangiem.

Latvijas vadošās šosejas riteņbraukšanas komandas “Rietumu banka – Rīga” sportists Armands Bēcis uzvarēja, bet Pēters Prūss bija otrais Biķernieku trasē notikušajā “Evelostore.lv” kausa 1. posmā. Svētdien komandas sportisti startēs Lielbritānijā notiekošajā UCI kategorijas grants ceļu klasikā “Rutland Melton”.

Šosejas riteņbraukšanas elite šajā pavasarī mūs lutinājusi ar spraigām klasikām, kā Filipa Žilbēra triumfu Flandrijā un Grega van Avermāta ceļu līdz Rubē velotrekam, bet nu pienācis laiks iegriezt arī pašmāju jaunās sacīkšu sezonas ratu. Gaidāmo trešdien, 19. aprīlī pulksten 18:00 Biķernieku trasē Rīgā ar 71km grupas braucienu startēs otrā EVELOSTORE.LV KAUSA sezona. Foto: Kaspars Suškevičs