Sidebar

Kuldīgā aizvadīts tradicionālais “Čempionu kauss” šosejas riteņbraukšanā. Šajā gadā aizraujošais kritērija brauciens sākās vakarā, bet elites un junioru sportisti sasniedza vien neilgi pirms pusnakts. Elites grupā lieliskā cīņā uzvaru svinēja “Rietumu banka – Rīga” komandas sportists Emīls Liepiņš, otrajā vietā atstājot Latvijas čempionu Kristu Neilandu. Amatieru konkurencē nepārspēts bija “Dobeles dzirnavnieks/ Focus bike team” braucējs Artis Roze. (Foto: Ieva Benefelde)

“Čempionu kauss” šosejas riteņbraukšanā tiek rīkots par godu pasaules čempioniem šosejas riteņbraukšanā – kuldīdzniekiem Emīlijai Sonkai un Romānam Vainšteinam. Abas riteņbraukšanas leģendas arī bija klāt sacensību norises vietā, uzrunājot sanākušos līdzjutējus un arī dalībniekus.

Šajā gadā “Čempionu kauss” bija atšķirīgs no iepriekšējiem gadiem, jo sacensības sākās vakarā, bet noslēdzās jau naktī skaisti izgaismotajās Kuldīgas ielās. Starta vieta tika izveidota Kuldīgas pilsētas Rātslaukumā, bet trasē tika iekļauts arī senatnīgais bruģis, kas no sportistiem prasīja īpaši daudz spēka.

Kā pirmie uz starta izgāja amatieru sportisti, kuriem šīs bija arī Latvijas Riteņbraukšanas amatieru šosejas ranga sacensības. Šīs grupas sportisti veica 35 kilometru garu distanci, kas tika sadalītas 15 apļos. Distances laikā notika arī divi starpfiniši, kuros notika cīņa par vērtīgajā balvām. Trases vidusdaļā izveidojās atrāviens. Tajā iesaistījās “Evelo team” sportists Kristaps Knops un “Dobeles dzirnavnieks/ Focus bike” pārstāvis Artis Roze. Lai arī kā konkurenti necenstos, līderus panākt neizdevās. Aizraujošā finiša spurtā pārāks izrādījās Roze, bet Knopam otrā vieta. No sekotāju grupas ātrākais bija kuldīdznieks Ģirts Vēvers.

Ar īpašu interesi tika gaidītas elites un junioru grupas sacensības. Šeit tika veikti 24 apļi, kas sastādīja kopējo distanci – 60 kilometri. Ar īpašām ovācijām kuldīdznieki sveica nesen kā par Latvija čempionu kļuvušo pilsētnieku Kristu Neilandu (“Israel Cycling academy”). Viņam konkurenci sagādāja Latvijas viens no labākajiem sprinteriem Emīls Liepiņš (“Rietumu banka – Rīga”), Kanādā notikušā UCI kategorijas velobrauciena “Tour de Beauce” kopvērtējuma uzvarētājs Andžs Flaksis (“Holowesko Citadel racing team”), Latvijas vicečempions Kaspars Serģis (“Alpha Baltic/ Maratoni.lv”),  sportisti no Lietuvas pilsētas Klaipēdas un pašmāju vadošie juniori.

Sacensības izvērtās kā lielisks šovs daudzajiem līdzjutējiem un pašiem dalībniekiem. Notika aktīva cīņa par starpfiniša balvām, kur ātrākie bija – Neilands (2 uzvaras), Liepiņš un Flaksis. Distances laikā šis trio atrāvās no Lietuvas sportista Justas Beniušis, kuram pēdējos apļos tuvojās mājinieki – Kristaps Pelčers un Mārcis Kalniņš. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā, kur pārāks par visiem bija Liepiņš, otrā vieta Kristam Neilandam, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Flaksis. Junioriem uzvaru svinēja Pelčers (“Dobeles dzirnavnieks/ Focus bike”), apsteidzot Kristoferu Bindemani (“Ahoy”) un vēl vienu kuldīdznieku Arvi Rendoru (“Dobeles dzirnavnieks/ Focus bike”).

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew