Sidebar

No piektdienas līdz svētdienai Cēsīs un citās pilsētās notiks Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības. Šosejas riteņbraucēji par godalgām individuālajā un grupas braucienā cīnīsies Cēsīs, kamēr MTB XCO krosa sacensības svētdien notiks Priekuļos esošajā Cēsu Olimpiskā centra biatlona trasē.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kas notiek reizi divos gados, ir viens no sezonas nozīmīgākajiem startiem arī šosejas un MTB jauniešu grupas puišiem un meitenēm. Šajā gadā nozīmīgo sporta forumu uzņems Cēsis. Tieši šeit arī norisināsies šosejas riteņbraukšanas individuālā un grupas brauciena sacensības. Tikmēr MTB Olimpiskā krosa sacensības notiks Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu distanču slēpošanas un biatlona kompleksā.

Riteņbraukšanas sacensības tiks atklātas piektdien, kad pulksten 14:00 Cēsu pilsētā notiks individuālā brauciena sacensības šosejas riteņbraukšanā. Sportisti un sportistes mērosies spēkiem 10 kilometru garajā distancē. Kopumā sacensībām pieteikts 51 sportists no deviņām pašvaldībām. Kā pirmās individuālā brauciena trasē dosies meitenes, kurām sekos jauniešu puišu starts. Uz starta redzēsim arī jaunos Latvijas čempionus individuālajā braucienā – Santu Saniju Jurgenu (Ķekavas novads) un Danielu Kaži.

Sestdien pulksten 11:00 Cēsu pilsētā tiks dots starts grupas brauciena sacensībām, kuru garums gan jauniešiem, gan arī jaunietēm būs 50 kilometri, kas tiks sadalīti vairākos apļos pa pilsētas ielām. Dalībnieku vidū būs 58 dalībnieki, kas pārstāvēs kopumā deviņus novadus. Par čempiona titulu cīnīsies arī valsts čempions jauniešu grupā Pauls Rubenis (Rīgas pilsēta). Uzreiz pēc grupas brauciena Latvijas šosejas riteņbraukšanas jauniešu izlases treneri nosauks sportistu sastāvu dalībai Eiropas Jaunatnes Olimpiskajās dienās, kas jūlija otrajā pusē notiks Ungārijā.

Kalnu riteņbraucēji svētdien sacentīsies Priekuļos izveidotajā MTB XCO krosa trasē. Jauniešiem plānota 20 kilometru gara distance, kamēr jaunietes spēkiem mērosies 15 kilometru garajā trasē. Šeit dalību apstiprinājuši kopumā 27 sportisti no 10 pašvaldībām. Sacensību sākums gaidāms pulksten 11:00.

Atbalstītāji

monum logo
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew