Sidebar

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš aizvadījis savu individuāli labāko posmu prestižajā „Vuelta a Espana” velobraucienā, piedaloties 20 riteņbraucēju lielajā izrāvienā un finišējot 17. vietā. Skujiņam tas ir pirmais finišs „Vuelta a Espana” pirmajā divdesmitniekā.

Toms Skujiņš, Latvijas vienīgais pārstāvis „Vuelta a Espana” velobraucienā, savā debijā kādā no trim lielajām velotūrēm līdz šim nebija ieguvis augstāku vietu atsevišķā posmā par 31. pozīciju, ko viņš paveica otrajā un sestajā posmā. Šodien viņš šo sasniegumu krietni uzlaboja, finišējot 17. vietā, turklāt apsteidzot peletonu vairāk nekā par sešām minūtēm.

169 kilometrus garajā posmā Skujiņš apmēram sacīkšu vidū piedalījās 20 riteņbraucēju atrāvienā, kuri no lielās grupas aizbēga vairāk nekā 13 minūšu attālumā. Atrāviena dalībnieku vidū gan nebija neviena no kopvērtējuma galvenajiem favorītiem.

Peletons sacensību gaitā tā arī nepanāca atrāviena dalībniekus, kamēr Skujiņš pirmajā kalnu kontrolpunktā bija otrais ātrākais un nopelnīja divus punktus. Tie bija viņa pirmie divi punkti Spānijas tūrē „kalnu braucēja” ieskaitē. Punktus šajā vērtējumā ieguvis 61 sportists, Skujiņš ir dalītā 42.-51. vietā.

Sacensību izskaņā Skujiņš gan nedaudz atpalika no atrāviena līderiem un finišēja gandrīz četras minūtes pēc posma uzvarētāja Sandera Armē. Armē pēdējos kilometros atrada spēkus atrauties pusminūtes attālumā no kazaha Alekseja Lucenko, kamēr itālis Džiovanni Viskonti ieguva trešo vietu.

Tikmēr lielās grupas galvgalī sev vietu izkārtoja itālis Fabio Aru, finišējot 20. vietā, kamēr brits Kristofers Frūms palielināja savu pārsvaru kopvērtējumā. Viņam 23. vieta un, pateicoties pēdējo kilometru izrāvienam, iegūta 21 sekunde pārsvara pār itāli Vinčenzo Nibali.

Kopvērtējumā Frūms tagad ir Nibali priekšā par minūti un 37 sekundēm, kamēr Nīderlandes sportists Vilko Keldermans atpaliek par 2:17 minūtēm.

„Vuelta a Espana” tūrē vēl atlikuši trīs posmi. Finišs paredzēts svētdien Madridē.

Izmantotie resursi:

Sportacentrs.com

 

 

 

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew