Sidebar

Madridē pielikts punkts „Vuelta a Espana” velobraucienam. Šodienas posmā nekādas lielas izmaiņas kopvērtējuma galvgalī netika pieļautas, Kristoferam Frūmam svinot uzvaru, kamēr spānis Alberto Kontadors atvadījās no līdzjutējiem. Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš veiksmīgi sasniedza finišu savā debijā kādā no trim lielajām velotūrēm. Pēdējā posmā Toms sekmēja komandas biedra Toma Van Asbruka ceturto vietu finiša spurtā.  Foto: Romāns Kokšarovs. 

 Toms Skujiņš savā pirmajā „Vuelta a Espana” riteņbraucienā trijos posmos finišēja labāko piecdesmitniekā. Labākais rezultāts viņam bija 18. posmā, kad Latvijas sportists piedalījās pamatīgā atrāvienā un finišēja 17. vietā. Šeit gan jāņem vērā, ka Toma pamatuzdevums bija sekmēt komandas biedru - Maikla Vudsa un Toma Van Asbruka - rezultātus. Kanādietis Vudss izcīnīja augsto septīto vietu kopvērtējumā, kamēr Van Asbruks sevi sekmīgi centās apliecināt finiša spurtos. Pēdējā posmā Van Asbrukam ceturtā vieta. Kopvērtējumā carnikavietis tika ierindots 123. vietā. 

Uzvarētāja godu jau iepriekš praktiski bija nodrošinājis brits Kriss Frūms, kuram šodien atlika vien izvairīties no katastrofālas neveiksmes un vienkārši finišēt 117 kilometrus garajā posmā. Nekādi brīnumi nenotika, un Frūms finišēja 11. vietā, kopvērtējumā par divām minūtēm apsteidzot Vinčenzo Nibali. Frūms kļuvis par pirmo britu, kurš uzvarējis Spānijas lielākajā velotūrē, kā arī viņš ir tikai trešais sportists riteņbraukšanas vēsturē, kurš vienā sezonā triumfējis gan „Tour de France”, gan „Vuelta a Espana”.

Šodienas posmā uzvarēja itālis Mateo Trentins. Viņam tā bija ceturtā uzvara šī gada „Vuelta” atsevišķā posmā, taču zaļā krekliņa ieskaitē tāpat uzvarēja Frūms – viņam 158 punkti, kamēr Trentinam 156.

 Līdz ar šodienas posmu savai riteņbraucēja karjerai punktu pielika spānis Alberto Kontadors, kurš, iebraucot Madridē, nokļuva peletona galvgalī. Viņam tika ļauts izrauties nedaudz uz priekšu, lai varētu atvadīties no saviem līdzjutējiem, izbraucot goda apli pa Madrides ielām ar Spānijas karogu rokās. Šī goda apļa laikā gan izrādījās, ka Kontadors zaudējis pāris sekundes uzvarētājam, līdz ar to kopvērtējumā viņš atslīdēja uz piekto vietu, palaižot priekšā Viko Keldermanu, taču finišā Kontadors neizskatījās īpaši satraucies par šo faktu un kopā ar komandas biedriem un līdzjutējiem atzīmēja savas panākumiem bagātās karjeras beigas.

Izmantota sportacentrs.com informācija.

 

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew