Sidebar

Ceturtdien Norvēģijas pilsētā Bergenā norisinājās Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kongress, kura laikā notika arī organizācijas prezidenta vēlēšanas. Tajās par jauno UCI prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem ievēlēts Dāvids Lapartjēns, kurš līdz šim sekmīgi vadījis Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Foto: Cyclingnews.com. 

Tradicionāli pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā laikā norisinās arī UCI kongress. Šī gada kongresā galvenais darba kārtības jautājums bija nozīmīgās organizācijas prezidenta vēlēšanas.

Uz prestižo amatu pretendēja esošais UCI prezidents Braiens Kuksons no Lielbritānijas un līdzšinējas Eiropas Riteņbraukšanas savienības prezidents Dāvids Lapartjēns no Francijas. Latvijas Riteņbraukšanas federācija atbalstu izteica Lapartjēnam, novērtējot viņa sekmīgo darbu Eiropas Riteņbraukšanas savienības attīstībā pēdējo četru gadu laikā.

No 45 balsotājiem par Lapartjēnu tika atdotas 37 balsis, kamēr Kuksons tika pie astoņām balsīm. Tādējādi turpmākos četrus gadus UCI vadīs 43 gadus vecais francūzis. Uzrunājot nacionālo federāciju vadības pārstāvjus un citus kongresa dalībniekus, Lapartjēns pateicās par izteikto atbalstu. Runājot par galvenajiem uzdevumiem tuvāko četru gadu laikā, francūzis norādīja uz korupcijas ēnas izskaušanu, kas tiek mesta uz UCI. Tāpat jaunais prezidents apņēmās turpināt cīņu pret dopingu. 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew