Sidebar

Svētdien Francijā aizvadīts tradicionālais “Paris – Tours” viendienas velobrauciens (UCI HC kategorija), kurā 43. vietā finišēja Emīls Liepiņš, kamēr viņa komandas biedrs Gatis Smukulis, paveicot lielisku darbu Liepiņa labā, ierindojās 85. pozīcijā. Foto: Laurine Philippe. 

Vienas no noslēdzošajām UCI kategorijas šosejas riteņbraukšanas sacensībām Eiropā tradicionāli ir Francijā notiekošais “Paris – Tours” velobrauciens. Šogad tas notika jau 111. reizi, pulcējot spēcīgu dalībnieku sastāvu no pasaules tūres, profesionālajām kontinentālajām un kontinentālajām vienībām. Velobraucienā tika iekļauti virkne dažāda garuma pauguru, asu pagriezienu un līkumu, kas bija viens no iemesliem sportistu atbirumam no lielās grupas. Kopējais distances garums sasniedza 234,5 kilometrus.

Latviju sacensībās pārstāvēja divi “Delko Marseille Provence KTM” vienības riteņbraucēji – Gatis Smukulis un Emīls Liepiņš. Gatim šī bija trešā reize “Paris – Tours” velobraucienā, kamēr Emīls aizvadīja debijas sacīksti.

Distances pirmajā daļā izveidojās atrāviens, kurā starp pieciem riteņbraucējiem bija arī “Delko Marseille Provence KTM” vienības pārstāvis Romēns Kombo. Līderu grupa ātri vien ieguva vairāku minūšu pārsvaru, tomēr bija skaidrs, ka peltons ar “Quick – Step Floors”, “BMC”, “Sunweb” un citām vadošajām komandām priekšgalā, atrāvienu nokontrolēs. “Delko Marseille Provence KTM” vienības braucēji peletonā atradās dažādās pozīcijās. Jāatzīmē, ka Gatis Smukulis paveica lielu darbu, lai pēc iespējas labākā pozīcijā pirms izšķirošajiem notikumiem atrastos Emīls Liepiņš, kuram ir lielākas iespējas sevi apliecināt finiša spurtā.

Iecerētais gan līdz galam neizdevās, kam par iemeslu bija Emīla velosipēda tehniskais defekts. 20 kilometrus pirms finiša pakāpeniski no dobelnieka velosipēda riepas sāka izsust gaiss. Līdz pat pēdējam kāpumam Emīls bija vadošajā grupā, esot vienu pozīciju aiz leģendārā Marka Kavendiša. Kāpumā gan mūsu sportists bija spiests zaudēt kontaktu no līderiem.

Lielā mērā šajā kāpumā arī izšķīrās sacensību liktenis, jo vadošā grupa sadalījās. Līderpozīcijās atradās divi Quick – Step Floors” komandas braucēji – Nikijs Terpstra un lielisku sezonu aizvadošais itālis Mateo Trentins. Ar viņiem kopā atradās arī dāņu sportists Sērens Krags Andersens no “Sunweb” vienības.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās šo trīs braucēju finiša spurtā. Tajā pārāks bija 28 gadus vecais itālietis Trentins, kuram šīs bija pēdējās sacensības  “Quick – Step Floors” komandas sastāvā. Nākamajā gadā viņš pievienosies Austrālijas vienībai “Orica Scott”. Jāizceļ, ka Trentinam šī bija septītā uzvara šajā sezonā. Viņa laiks distancē bija 5 stundas 22 minūtes un 21 sekunde.

Otro vietu ieguva Andersens, bet vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ieņēma nīderlandietis Terpstra. Pirmā sekotāju grupa finišēja septiņas sekundes vēlāk. Tās priekšgalā bija vācu sprinteris Andrē Greipels.

Emīls Liepiņš, neskatoties uz tehnisko defektu, finišēja visaugstāk no “Delko Marseille Provence KTM” vienības pārstāvjiem. Mūsu sportistam 43. pozīcija starp 167 finišu sasniegušajiem dalībniekiem. No uzvarētāja Liepiņš atpalika par 45 sekundēm.

Emīla labā distances laikā lielisku darbu paveica Gatis Smukulis. Marseļas komandas jaudīgākais braucējs finišā tika ierindots 85. vietā, 2 minūtes un 20 sekundes aiz uzvarētāja.

Gatim šīs bija noslēdzošās sezonas sacensības, kamēr Emīls novembra mēnesī vēl piedalīsies Ķīnā notiekošajā Hainanas daudzdienu velobraucienā.

Paris – Tours velobrauciens – 234 km:

1.Matteo Trentin, Itālija, Quick – Step Floors, 05:22:51

  1. Soren Kragh Andersen, Dānija, Sunweb, +00:00:00
  2. Niki Terpstra, Nīderlande, Quick – Step Floors, +00:00:01
  3. Andre Greipel, Vācija, Lotto Soudal, +00:00:07
  4. Maximilliano Richeze, Argentīna, Quick – Step Floors, +00:00:07
  5. Oliver Naesen, Beļģija, AG2R La Mondiale, +00:00:07

43. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:45

85. Gatis Smukulis, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:02:20

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew