Sidebar

Francijas komandas “Delko Marseille Provence KTM” Latvijas šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš otrdienas rītā finišēja piektajā vietā un sekmēja komandas biedra Martina Lāsa otro pozīciju UCI HC kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Hainan” ceturtajā etapā.

Deviņu dienu garais Hainanas daudzdienu velobrauciens, kam piešķirta prestižā UCI HC kategorija, otrdien turpinājās ar 192 kilometru garo ceturtajā posmu. Kopvērtējumā pirms ceturtā etapa vadībā atradās itāļu sprinteris Jakubs Marečko, bet otrajā vietā sekoja Emīla Liepiņa komandas biedrs Martins Lāss. Mūsu sportists, pateicoties sekmīgam sniegumam atrāvienā, bija pakāpies uz 12. vietu.

Ceturtā etapa sākuma daļā notika aktīva cīņa par dienas atrāvienu. Tajā mēģināja iesaistīties arī Emīls Liepiņš, tomēr līderu grupa ar mūsu sportistu sastāvā nenoformējās. Turpinājumā gan vairākiem braucējiem, starp kuriem nebija favorītu cīņā par uzvaru kopvērtējumā, izdevās iegūt vairāku minūšu pārsvaru pār peletonu. Lielās grupas priekšgalā aktīvi strādāja Marečko pārstāvētā “Willer Triestina – Selle Italia” vienība, kas kontrolēja līderu grupas pārsvaru. Grupas priekšgalā atrāviena ķeršanā piedalījās arī viens no “Delko Marseille Provence KTM” vienības pārstāvjiem.

Atrāviens pilnībā likvidēts mazāk nekā 10 kilometrus pirms finiša. Sekoja nākamie ataušanās mēģinājumi, kas gan nebija sekmīgi. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā. Emīls Liepiņš lielāko distances daļu pavadīja kopā ar Martinu Lāsu, kuru dobelnieks arī centās virzīt finiša spurtam pēc iespējas labākā pozīcijā. Lai arī Emīls bija spiests zaudēt uzņemto tempu, Lāss spēja iegūt pozīciju no kuras bija iespējams cīnīties par uzvaru.

Spraigā cīņā uzvaru posmā izcīnīja Jakubs Marečko, kuram četros posmos šī bija jau trešā izcīnītā uzvara. Viņa laiks distancē bija 4 stundas 24 minūtes un 23 sekundes. Otro reizi šajās  sacensībās otro pozīciju izcīnīja tieši Martins Lāss, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Entonijs Džiakopo no Austrālijas vienības “IsoWhey Sports SwissWellness team”.

Emīls Liepiņš, pēc tam, kad bija spiests zaudēt lieliski uzņemto tempu, iesprūstot starp “Bardiani CSF” vienības braucējiem, pēdējos metros prata uzlabot savas pozīcijas. Finišā Eiropas čempionāta 13. vietas ieguvējam elites grupas braucienā piektā pozīcija, kas ir atkārtots labākais rezultāts šī gada Hainanas velobraucienā. Piektais Liepiņš bija arī sacensību pirmajā posmā.

Kopvērtējumā līderis ir Marečko, kurš par 20 sekundēm apsteidz Lāsu. Trešajā vietā atrodas spānis Džons Aberasturi no japāņu vienības “UKYO”. Emīls Liepiņš saglabā 12. vietu, 34 sekundes aiz uzvarētāja.

Trešdien sacensību dalībniekus sagaida 167,5 kilometru garš piektais posms bez izteiktiem kāpumiem. Smagākie pārbaudījumi gaidāmi septītajā un astotajā posmā, kad arī notiks izšķirošā cīņa par kopvērtējumu.

 

Tour of Hainan velobrauciena 4. posms – 192 km:

 1. Jakub Mareczko, Itālija, Willer Triestina – Selle Italia, 04:24:23
 2. Martin Laas, Igaunija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:00
 3. Anthony Giacoppo, Austrālija, IsoWhey Sports SwissWellness team, +00:00:00
 4. Paolo Simion, Itālija, Bardiani – CSF, +00:00:00
 5. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:00
 6. Marco Maronese, Itālija, Bardiani – CSF, +00:00:00

Tour of Hainan velobrauciena kopvērtējums pēc 4. posma:

 1. Jakub Mareczko, Itālija, Willer Triestina – Selle Italia, 15:11:11
 2. Martin Laas, Igaunija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:20
 3. Jon Aberasturi, Spānija, UKYO, +00:00:21
 4. Anthony Giacoppo, Austrālija, IsoWhey Sports SwissWellness team, +00:00:29
 5. Dylan Page, Šveice, Šveices Nacionālā komanda, +00:00:31
 6. Benjamin Hill, Austrālija, Attaque Team Gusto, +00:00:31

 1. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:34

 

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew