Sidebar

Ķīnā aizvadīts 219,6 kilometru garais “Tour of Hainan” daudzdienu velobrauciena sestais posms, kurā pie piektās uzvaras tika Jakubs Marečko, bet ceturto reizi otro vietu izcīnīja Emīla Liepiņa komandas biedrs no “Delko Marseille Provence KTM” komandas Martins Lāss. Liepiņš finišēja lielajā grupā, kopvērtējumā atkāpjoties uz 16. pozīciju. Piektdien gaidāms kalnu etaps, pēc kura gaidāmas izmaiņas kopvērtējuma galvgalī.

Sestajā etapā dalībniekus sagaidīja otrs garākais Hainanas tūres etaps. Tā garums bija 219,6 kilometri. Distances laikā gan iztika bez lieliem kāpumiem. Dienas atrāvienā aizdevās trīs sportisti, kas spēja iegūt četru minūšu pārsvaru pār grupu, kas, salīdzinot ar iepriekšējiem posmiem, brauca mierīgāk bez lieliem pavērsieniem. Tas tādēļ, ka piektdien gaidāms smags kalnu etaps. Atrāviens tika likvidēts trīs kilometrus pirms finiša.

Jau pirms tam peletonā notika aktīva vadošo komandu cīņa par pozīciju. Mazāk nekā divus kilometrus pirms finiša peletona vadību uzņēmās Emīls Liepiņš, kurš paveica teicamu darbu savas komandas labā, lai pēc iespējas labākā pozīcijā atrastos Martins Lāss. Sekoja sprinta finišs, kurā kārtējo reizi sevi lieliski apliecināja Jabubs Marečko no “Willer Triestina – Selle Italia” vienības. 28 gadus vecais riteņbraucējs tika pie savas piektās uzvaras sešos aizvadītajos posmos. Viņa laiks distancē bija 5 stundas 8 minūtes un 43 sekundes.

Martins Lāss ceturto reizi šajās sacensībās izcīnīja otro vietu, bet trešais bija vēl viens itālis Marko Maronese no “Bardiani CSF” vienības. Emīls Liepiņš, pēc lieliski paveikta darba komandas interesēs, pēdējo kilometru veica peletona vidusdaļā. Finišā mūsu sportists starp 113 dalībniekiem tika ierindots 86. vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam.

Kopvērtējumā pirms pēdējiem trijiem posmiem Marečko pārsvars pār Lāsu pieaudzis līdz 28 sekundēm. Emīls Liepiņš tikmēr ir 16. vietā, 54 sekundes aiz līdera.

Piektdien gaidāmajā kalnu posmā riteņbraucēji veiks 166,5 kilometru garu distanci ar četriem izteiktākiem kāpumiem, no kuriem izšķirošs cīņā par kopvērtējumu būs pēdējais kalns. Tā garums pārsniegs septiņus kilometrus.

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew