Sidebar

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš piektdien Ķīnā izcīnīja augsto piekto vietu UCI HC kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Hainan” septītajā posmā. Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem mūsu sportists pakāpies uz sesto vietu.

Piektdien “Tour of Hainan” daudzdienu velobrauciena dalībniekus sagaidīja sacensību smagākais pārbaudījums. 166,5 kilometru garajā distancē tika iekļauti četri kategoriju kāpumi, no kuriem divi bija pirmās kategorijas kalni, kā arī pa vienam otrās un trešās kategorijas kāpumam. Visnotaļ droši varēja prognozēt, ka notiks arī kopvērtējuma vadības maiņa, jo klasiskajiem sprinteriem, starp kuriem arī līdzšinējais līderis Jakubs Marečko, reljefs bija par smagu, lai cīnītos par uzvaru.

Distances laikā izveidojās trīs braucēju liels atrāviens, kurā iesaistījās– Džakopo Moska (“Willer Triestina  - Selle Italia”), Benžamins Prades (“Team UKYO”) un Marks De Mārs (“Hengxiang Cycling team”). Lielā grupa tikmēr līdz izšķirošajam kāpumam, kas bija septiņus kilometrus garš turējās kopā.

Viss izšķīrās smagajā pirmās kategorijas kalnā, kurā peletons sadalījās mazās grupiņās. Par spīti ceļgala problēmām, peletona priekšgalā aktīvi brauca Emīls Liepiņš, kurš bez vērā ņemama komandas biedru atbalsta, spēja reāli cīnīties par visaugstākajām vietām.

Līderu trio panākt gan neizdevās. Uzvaru izcīnīja itālietis Moska, kurš finiša spurtā pārspēja Pradesu un De Māru. Neilgi pirms finiša no 16 braucēju lielās grupiņas atrauties spēja austrālietis Džozefs Kūpers (“IsoWhey Sports SwissWellness team”), kurš finišēja ceturtajā pozīcijā.

Tikmēr Emīls Liepiņš bija labākais no “Delko Marseille Provence KTM” komandas sportistiem. Pēc sekmīgi pārvarētā pirmās kategorijas kalna, dobelnieks bija ātrākais no sekotāju grupas, izcīnot piekto vietu. Jāizceļ, ka šajā velobraucienā Liepiņam šī bija jau trešā reize, kad izcīnīta piektā vieta. Uzvarētājam Emīls zaudēja 11 sekundes.

Kopvērtējumā notikusi vadības maiņa. Par jauno līderi kļuvis Džakopo Moska. Otrais ir Benžamins Prades, kurš līderim zaudē trīs sekundes. Emīls Liepiņš no 16. vietas pakāpies uz sesto pozīciju, esot visaugstāk no Marseļas komandas sportistiem. Moskam Emīls zaudē 18 sekundes. “Delko Marseille Provence KTM” atrodas vadībā komandu vērtējumā.

Rīt tūri turpinošos 107 dalībniekus sagaida 197 kilometru gara distance ar vairākiem kategoriju kāpumiem, no kuriem nopietnākais būs jau trases sākuma daļā. Velobrauciens noslēgsies svētdien.

Tour of Hainan velobrauciena 7. posms – 166,5 km:

 1. Jacopo Mosca, Itālija, Willer Triestina – Selle Italia, 04:16:55
 2. Benjamin Prades, Spānija, UKYO, +00:00:00
 3. Marc De Maar, Nīderlande, Heangxiang Cycling team,+00:00:02
 4. Joseph Cooper, Austrālija, IsoWhey Sports SwissWellness team, +00:00:09
 5. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:11
 6. Jiapeng Liu, Ķīna, Heangxiang Cycling team, +00:00:11

Tour of Hainan velobrauciena kopvērtējums pēc 7. posma:

 1. Jacopo Mosca, Itālija, Willer Triestina – Selle Italia, 28:12:23
 2. Benjamin Prades, Spānija, UKYO, +00:00:03
 3. Mykhaylo Kononenko, Ukraina, Kolss, +00:00:08
 4. Marc De Maar, Nīderlande, Heangxiang Cycling team,+00:00:08
 5. Marco Zanotti, Itālija, Monkey Town Continental team, +00:00:17
 6. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:11

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew