Sidebar

Svētdienas rītā Ķīnā noslēdzās “Tour of Hainan” daudzdienu velobrauciens (UCI HC kategorija). Noslēdzošajā posmā augsto otro vietu izcīnīja Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš (“Delko Marseille Provence KTM”). Kopvērtējumā mūsu sportists pacēlās no sestās uz trešo pozīciju, pirmo reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla HC kategorijas daudzdienu velobraucienu absolūtajā vērtējumā.

“Tour of Hainan” daudzdienu velobrauciens, kurā kopumā tika aizvadīti deviņi posmi, noslēdzās svētdien ar 153,8 kilometru garu etapu. Tajā tika iekļauti divi trešās un viens ceturtās kategorijas kāpums.

Vienīgais Latvijas pārstāvis Emīls Liepiņš, kuram šīs bija noslēdzošās sacensības kā “Delko Marseille Provence KTM” vienības stažieriem, kopvērtējumā ieņēma sesto vietu, 14 sekundes aiz kopvērtējuma līdera Džakopo Moskas. Līdz trešajai vietai dobelniekam pietrūka vien septiņas sekundes, tādējādi arī Marseļas komandai galvenais uzdevums bija darboties mūsu sportista interesēs.

Distances laikā izveidojās dienas atrāviens, kurā “Delko Marseille Provence KTM” vīri neiesaistījās. Kā jau tas bija gaidāms, lielajā grupā kontroli bieži uzņēmās kopvērtējuma līdera Moskas pārstāvētā “Willer Triestina – Selle Italia” komandas braucēji. Tuvojoties finišam, atrāviena pārsvars samazinājās zem vienas minūtes. Grupas priekšgalā arvien redzamāki bija arī Liepiņa komandas biedri, bet mūsu riteņbraucējs gatavojās izšķirošajiem notikumiem.

15 kilometrus līdz finišam atrāviens tika likvidēts, tomēr jau nedaudz vēlāk sekoja nākamie mēģinājumi vairākiem sportistiem iegūt pārsvaru pār lielo grupu. Sākotnēji vienatnē pārsvaru ieguva Austrālijas komandas “Iso Whey Sports SwissWellness” Jaunzēlandes riteņbraucējs Džozefs Kūpers. 31 gadus vecais sportists kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās, tādēļ arī peletonā liela iniciatīva viņu panākt nesekoja. Sešus kilometrus pirms finiša Kūperam pievienojās Marseļas komandas spāņu braucējs Mikels Aristi un “Monkey Town” vienības pārstāvis Riks Van Breda. Trijotne gan sastrādāties neprata. Trīs kilometrus līdz finišam Kūpers veica vēl vienu solo izrāvienu, bet abi pārējie sportisti, izvēlējās viņam nesekot un ātri tika panākti.

Kūpers rādīja lielisku sniegumu, noturot lielo grupu sev aiz muguras. Lai arī kā sekotāji necenstos, panākt šī gada Jaunzēlandes čempionu grupas braucienā nevienam neizdevās. Viņš izcīnīja skaistu uzvaru, peletonu apsteidzot par vienu sekundi.

Par prieku Latvijas līdzjutējiem, augsto otro vietu izcīnīja 25 gadus vecais dobelnieks Emīls Liepiņš. Emīlam tas bija otrais goda pjedestāls šajās sacensībās, bet piekto reizi viņš iekļuva labāko pieciniekā. Lielisku darbu Emīla labā paveica Martins Lāss, kurš teicami nostrādāja komandas kopējo interešu labā. Trešais noslēdzošajā etapā palika Anrijs Kuļiks no ukraiņu “Kolss” vienības.

Pateicoties iegūtajām bonusa sekundēm par izcīnīto otro vietu, Emīls Liepiņš no sestās vietas kopvērtējumā pacēlās uz godpilno trešo pozīciju, kas ir mūsu sportista lielākais panākums UCI HC kategorijas daudzdienu velobrauciena absolūtajā vērtējumā. Līdera kreklu spēja saglabāt Džakopo Moska, kuram Liepiņš zaudēja vien septiņas sekundes. No otrās vietas ieguvēja Benžamina Prades mūsu sportists atpalika vien par divām sekundēm. Dobelnieks arī ieguva 140 UCI pasaules ranga punktus, kas viņu pacēla pirmajā vietā starp Latvijas velosportistiem iegūto punktu skaita ziņā. Aktīvākā braucēja vērtējumā “Rietumu banka – Rīga” komandā sezonas pirmo daļu aizvadošais riteņbraucējs izcīnīja trešo vietu, bet otrais bija Martins Lāss.

Līdz ar šīm sacensībām latvietis arī noslēdza starptautisko riteņbraukšanas sezonu, kas bija līdz šim veiksmīgākā Liepiņa karjerā. Tajā izcīnīti 13 UCI kategorijas velobraucienu vai to posmu goda pjedestāli. Kopumā Toma Flakša un Romāna Vainšteina audzēknis sezonā ieguva 253 UCI pasaules ranga punktus.

Tour of Hainan velobrauciena 9. posms – 153,8 km:

 1. Joseph Cooper, Jaunzēlande, Iso Whey Sports SwissWellness, 03:31:16
 2. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:00
 3. Andriy Kulyk, Ukraina, Kolss, +00:00:00
 4. Dylan Page, Šveice, Šveices Nacionālā komanda, +00:00:00
 5. Marco Zanotti, Itālija, Monkey Town Cycling team, +00:00:00
 6. Ivar Slik, Nīderlande, Monkey Town Cycling team, +00:00:00

Tour of Hainan velobrauciena kopvērtējums pēc 9. posma:

  1. Jacopo Mosca, Itālija, Willer Triestina – Selle Italia, 36:41:27
  2. Benjamin Prades, Spānija, UKYO, +00:00:03
  3. Emīls Liepiņš, Latvija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:07
  4. Marco Zanotti, Itālija, Monkey Town Continental team, +00:00:06
  5. Mykhaylo Kononenko, Ukraina, Kolss, +00:00:06
  6. Marc De Maar, Nīderlande, Heangxiang Cycling team,+00:00:08

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew