Sidebar

Vācijas mazpilsētiņā Šiltahā ceturtdien notika pasaules tūres komandas “Bora – hansgrohe” prezentācijas pasākums. Otro sezonu šo Vācijas komandu pārstāvēs Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kā arī leģendārais Peters Sagans. Vērienīgajā pasākumā klāt bija arī Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

“Bora – hansgrohe” ir viena no 18 visaugstākā mēroga UCI pasaules tūres komandām. 2018. gadā komandas sastāvā iekļauti 27 sportisti no 10 valstīm. Otro sezonu Vācijas komandā aizvadīs 35 gadus vecais Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kā arī trīskārtējais pasaules čempions grupas braucienā Peters Sagans. Dienu pirms komandas  kopējās treniņnometnes, kas piektdien sākusies Spānijai piederošajā Maljorkas salā, Vācijas pilsētiņā Šiltahā notika “Bora – hansgrohe” prezentācijas pasākums.

Tā norises vieta nebija izvēlēta nejauši. Šiltahā, kur dzīvo vien 4000 iedzīvotāju, atrodas komandas titulsponsora – kompānijas “Hanshgrohe” galvenā mītne. Jau labu laiku pirms prezentācijas norises vietu sasniedza komandas sportisti, viņus aktīvi sagaidīt bija ieradušies daudzi desmiti žurnālistu no dažādām pasaules valstīm, riteņbraukšanas fani un komandas atbalstītāji. Sportisti tika sagaidīti ar neviltotām ovācijām, no kurām lauvas tiesa, protams, tika veltītas Peteram Saganam. Ne tikai viņš, bet arī pārējie riteņbraucēji laipni aprunājās ar ikvienu sanākušo līdzjutēju.

Sekoja prezentācijas pasākums, kurā komandas vadība atskatījās uz šajā sezonā paveikto. 2017. gadā braucēji tika pie 35 uzvarām, no kurām lielāko daļu izcīnīja Peters Sagans un īru sprinteris Sems Benets. Jaunajā sezonā komanda cer gūt vēl vairāk panākumu. Klātesošie tika iepazīstināti ar komandas sportistiem, kuri aizstāvēs “Bora – hansgrohe” godu nākamajā gadā. Starp viņiem jāizceļ itālietis Daniels Oss, kurš pievienojies no “BMC Racing team” vienības. Oss cer sevi apliecināt klasikās. Tāpat nevar nepieminēt Pītera Kenno pārnākšanu no “Sky” komandas.

Pasākuma vadītājs, izceļot katra riteņbraucēja labākās īpašības, par Alekseju Saramotinu sacīja: “Alekss ir mūsu komandas motors. Viņa jauda un spēja darīt savu darbu lieliski, mums palīdzēs gūt panākumus klasikās.  Viņš ir pieredzējis sportists!”

Pēters Sagans komandas biedriem pievienojās kā noslēdzošais. Viņš uz skatuves lepni uzbrauca ar jaunākā modeļa “Specialaized” velosipēdu. Uzrunājot prezentācijas dalībniekus, slovāks daudz jokoja, lūdzot komandas direktoram parādīt savu tetovējumu uz labās kājas apakšstilba.

Leģendārais riteņbraucējs izteica apņēmību cīnīties par visaugstākajiem mērķiem nākamajā sezonā,  norādot, ka ļoti grib reabilitēties par piedzīvotajām neveiksmēm šī gada “Flandrijas” un “Parīze – Rubē” velobraucienos. Sagans arī izcēla komandas biedru nozīmi, sakot, ka bez vienotas darbības, uzvarēt ir ļoti sarežģīti.

Neformālajā daļā sportisti sniedza intervijas, veica parakstu sesiju atbalstītājiem un faniem. Itin pieprasīts autogrāfu sesijā bija arī mūsu Aleksejs Saramotins.  Tikmēr Peters Sagans ne uz mirkli nevarēja pievienoties pārējiem komandas biedriem, kam par iemeslu bija vairāku stundu intervijas  dažādu valstu medijiem.

Pēc svētku vakariņām “Bora – hansgrohe” braucējus sagaidīja vairākus stundu garš brauciens ar autobusu. Piektdien komanda izlidoja uz Maljorkas salu. 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew