Sidebar

Sācies jauns gads, kurā gaidāmi daudz dažāda mēroga riteņbraukšanas sporta notikumi ar Latvijas sportistu dalību. Mūsu valstī norisināsies teju 100 dažāda mēroga riteņbraukšanas sporta notikumi, kas pulcēs lielus un mazus sportistus, amatierus un vienkāršus velo entuziastus. Foto: Kaspars Suškevičs. 

Igo Japiņš: “Sveicu ikvienu riteņbraukšanas cienītāju ar 2018. gada sākumu. Tas patiesi solās būt ļoti aizraujošs un notikumiem piesātināts kā pašmājās, tā arī ārpus Latvijas robežām. Riteņbraukšanas sabiedrībai aicinu būt vienotai un kopā realizēt izaicinājumus, lai arī cik smagi tie citreiz nešķistu!

Šosejas riteņbraukšanā Latvijai pirmo reizi būs desmit sportisti, kuri pārstāvēs dažāda mēroga starptautiskās UCI līmeņu komandas. No sirds novēlu, lai katrs no viņiem aizvadītu savas karjeras labākās sezonas, izmantojot iespējas cīnīties par uzvarām pašiem. Šajā gadā mūs sagaida divi Eiropas čempionāti šosejas riteņbraukšanā – viens junioriem, kā arī U23 vecuma sportistiem, bet otrs elitei. Tikmēr pasaules čempionātā, kas risināsies Austrijā, sagaidāma viena no kalnainākajām trasēm vēsturē. Viens no Latvijas Riteņbraukšanas federācijas galvenajiem uzdevumiem šajā gadā būs jaunatnes šosejas riteņbraukšanas attīstība, rīkojot “Cerību kausa” izcīņas seriālu, kā arī darot visu iespējamo, lai mūsu talantīgākie jaunie sportisti tiktu pie iespējas startēt starptautiskā līmeņa sacensībās.

BMX riteņbraukšanā šis gads būs ļoti īpašs ar to, ka panākumiem bagātais riteņbraukšanas veids mūsu valstī atzīmēs 30. dzimšanas dienu. Tā septembra mēnesī tiks svinēta Valmierā jaunajā trasē, kur 2019. gadā notiks Eiropas čempionāts. Sezonas pirmajā daļā taps zināmi olimpiskās kvalifikācijas nosacījumi. Drīz pēc tam arī sāksies punktu krāšana. Novēlu mūsu sportistiem un viņu treneriem veiksmi šajā garajā, bet ļoti nozīmīgajā maratonā! Latvijas čempionāts visām vecuma grupām šogad notiks BMX kluba “Mārupe” trasē. Šis klubs pagājušajā gadā priecēja ar ļoti augstu organizācijas līmeni, paceļot latiņu arī pārējiem.

MTB riteņbraukšanā, runājot par augsta sasnieguma sportu, mums šobrīd jārunā par XCO krosa braucējiem Mārtiņu Blūmu un Arni Pētersonu, kā arī MTB Downhill sportisti Paulu Žibasu. Mārtiņš un Arnis iepriekšējā sezonā apliecināja savu potenciālu cīnīties par ceļa zīmēm uz Olimpiskajām spēlēm. Uzvara Pasaules kausa kopvērtējumā, ko pērn paveica Mārtiņš, paliks Latvijas riteņbraukšanas vēsturē ar zelta burtiem. Arī MTB riteņbraukšanā taps skaidri noteikumi sportistu kvalifikācijai uz 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Tikmēr Paula Žibasa pērn apliecināja savu potenciālu visaugstākā mēroga Downhill sacensībās junioru meiteņu grupā. Šogad šajā konkurencē Paula aizvadīs otro gadu. Mūsu kalnu divriteņu maratona kustība ir ar spēcīgām tradīcijām un piesaista vairākus tūkstošus cilvēkus. Novēlu to saglabāt un attīstīt šajā gadā!

Laimīgu un panākumiem bagātu 2018. gada sezonu!

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew