Sidebar

Kļuvis zināms, ka 25 gadus vecais Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns noslēdzis līgumu ar vienu no labākajām Ķīnas UCI kontinentālajām vienībām “Hengxiang cycling team”. Jaunās komandas sastāvā alūksnietis startēs lielākajos velobraucienos Āzijas valstīs. Foto: Jānis Lārmanis. 

Andris Vosekalns aizvadītās sešas sezonas pārstāvējis Latvijas labāko riteņbraukšanas komandu “Rietumu banka – Rīga”. Tās sastāvā no Alūksnes nākušais sportists 2014. gadā spoži triumfēja Latvijas čempionāta grupas braucienā. Tāpat viņš izcīnījis goda pjedestālus vairākos UCI kategorijas velobraucienos vai to posmos.

Aizvadītajos gados Andris bijis viens no galvenajiem savas komandas vilcējiem, kurš bieži vien uz finiša spurtu izvedis savas vienības sprinterus. Tiešā veidā sekmēti Māra Bogdanoviča, Emīla Liepiņa, Deina Kaņepēja un citu sportistu goda pjedestāli. Vosekalns sacensībās allaž izceļas ar aktīvu sniegumu, bieži iesaistoties arī atrāvienos. Ņemot vērā, ka “Rietumu banka – Rīga” komanda 2018. gadā nebūs starp UCI kontinentālajām vienībām, arī alūksnietim nācās meklēt iespēju noslēgt sadarbības līgumu ar  kādu no ārzemju komandām.

Oficiāli kļuvis zināms, ka šajā gadā Latvijas eksčempions pārstāvēs Ķīnas komandas “Hengxiang cycling team” krāsas. Šī vienība ir viena no vadošajām šosejas riteņbraukšanas vienībām ne vien Ķīnā, bet visā Āzijā. Komandas sportisti startēs HC, 1. un 2. kategorijas UCI viendienu, kā arī daudzdienu velobraucienos. Pērn “Hengxiang” komandas krāsas aizstāvēja kā Ķīnas, tā arī Nīderlandes sportisti.

Andra Vosekalna komentārs par pievienošanos “Hengxiang cycling team” komandai: “Esmu gandarīts par iespēju pievienoties vienai no labākajām komandām Āzijā. Menedžeris par mani interesējās jau ilgāku laiku. Viņš konsultējās ar pazīstamo Lietuvas riteņbraucēju Tomasu Vaitkusu, kurš aizlika labu vārdu. Gaidāmajā sezonā vēlos gūt savu pirmo uzvaru UCI kategorijas sacensībās. Darīši visu iespējamo, lai aizvadītu karjeras labāko sezonu. Sacensības Ķīnā raksturīgas ar siltu laiku, kā arī platiem un kvalitatīviem ceļiem.  

Andris Vosekalns sacensībās Ķīnā iepriekš startējis kopš 2012. gada sezonas, regulāri sekmējot komandas sprinteru panākumus, kā arī izceļoties ar aktīvu sniegumu arī pats. Aizvadītajā gadā “Tour of Fuzhou” velobrauciena posmā Murjāņu sporta ģimnāzijas absolvents ieguva piekto vietu.  Vosekalns kļuvis par desmito Latvijas riteņbraucēju, kurš jaunajā sezonā pārstāvēs kādu no citu valstu vienībām.

Latvijas šosejas riteņbraucēji UCI līmeņa komandās 2018. gada sezonā:

Toms Skujiņš, Trek – Segafredo (ASV), Pasaules tūre

Aleksejs Saramotins, Bora – hansgrohe (Vācija), Pasaules tūre

Krists Neilands, Israel Cycling academy (Izraēla), Profesionālā kontinentālā komanda

Gatis Smukulis, Delko Marseille Provence KTM (Francija), Profesionālā kontinentālā komanda

Andžs Flaksis, Holowesko Citadel Racing team (ASV), Profesionālā kontinentālā komanda

Emīls Liepiņš, One Pro Cycling (Lielbritānija), Kontinentālā komanda

Mārtiņš Pluto, Monkey Town (Nīderlande), Kontinentālā komanda

Māris Bogdanovičs, Amore&Vita (Albānija/ Itālija), Kontinentālā komanda

Andris Vosekalns, Hengxiang cycling team (Ķīna), Kontinentālā komanda

Lija Laizāne, Aromitalia Vaiano (Itālija), Sieviešu UCI komanda

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew