Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs svētdien Francijā noslēdza dalību UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “International La Provence”. Kopvērtējumā dobelnieks ieņēma 95. pozīciju, bet par uzvarētāju kļuva Francijas riteņbraucējs Aleksanders Ženēzs (“AG2R La Mondiale”).

“International La Provence” daudzdienu velobrauciens Francijas Dienvidaustrumos norisinājās vien ceturto gadu. Sacensību noslēdzošajā posmā riteņbraucēji veica 166,7 kilometru garu distanci ar finišu Marseļā. Sacensību distance izcēlās ar kāpumiem bagātu reljefu, tomēr tas neliedza uzvarētāju noskaidrot lielās grupas finiša spurtā.

Māris Bogdanovičs, kuram šīs bija trešās sacensības “Amore & Vitta Selle SMP” komandas sastāvā, noslēdzošajā posmā turējās vadošās grupas priekšējā daļā līdz noslēdzošajam kāpumam, kurā mūsu sportists zaudēja kontaktu un finišēja sekotāju grupā. Finišā Mārim 92. pozīcija (+00:10:15).

Uzvaru posmā izcīnīja “Cofidis” vienības pārstāvis Kristofs Laports, kuram šī bija otrā uzvara šajā velobraucienā un trešā uzvara sezonā kopumā. Viņa laiks distancē bija 4 stundas 15 minūtes un 7 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku guva viņa tautietis Pjērs Barbjērs (“Roubaix Lille Metropole”). Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa beļģu riteņbraucējs Jonass Van Genehtens (“Vital Concept Cycling club”). No Bogdanoviča komandas biedriem visaugstāk ierindojās Kolins Stusī, kuram 15. vieta.

Kopvērtējumā uzvaru svinēja “AG2R La Mondiale” vienības franču riteņbraucējs Aleksenders Ženēzs, kurš par piecām sekundēm apsteidza savu komandas biedru Toniju Galopēnu. Māris Bogdanovičs sacensību noslēgumā ierindojās 95. pozīcijā. Šobrīd latvietis atgriezies dzimtenē, bet sacensību apritē atgriezīsies marta sākumā.

Trešdien Spānijā kāpumiem bagāto Andzalūzijas velobraucienu Spānijā uzsāks Gatis Smukulis. “Delko Marseille Provence” komandas sporta direktors šajās sacensībās būs Arvis Piziks.