Portugālē sācies “Volta ao Algarve em Bicicleta” (UCI 2 HC kategorija) daudzdienu velobrauciens, kura pirmajā posmā uzvaru svinēja Nīderlandes riteņbraucējs Dilans Groenvegens, bet Aleksejs Saramotins sekmēja komandas biedra Mateo Peluki astoto vietu, pats ierindojoties 62. pozīcijā. Spānijā notiekošā Andalūzijas velobrauciena pirmajā posmā Gatis Smukulis darbojās komandas interesēs, ierindojoties 106. vietā.

ALEKSEJS SARAMOTINS:

Trešdienas vakarā Portugālē aizvadīts “Volta ao Algarve em Bicicleta” daudzdienu velobrauciena pirmais posms. 192,6 kilometru garajā distancē uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Aleksejs Saramotins un pārējie “Bora – hansgrohe” komandas sportisti strādāja sava sprintera Mateo Peluki interesēs.

Uzvaru gan izcīnīja labākais Nīderlandes sprinteris Dilans Groenvegens no “LottoNL – Jumbo” vienības, kura laiks distancē bija 4 stundas 47 minūtes un 58 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku guva Francijas čempions Arno Demārs, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Cofidis” franču riteņbraucējs Hugo Hofsterers.

Peluki finišēja astotajā vietā. Tikmēr Aleksejs Saramotins 173 dalībnieku lielajā konkurencē tika ierindots 62. pozīcijā (+00:00:00).

GATIS SMUKULIS:

Gatis Smukulis trešdien Spānijā uzsāka Andalūzijas velobraucienu. Pirmajā posmā sportisti veica 197 kilometru garu distanci ar vairākiem vērā ņemamiem kāpumiem. Arī šeit uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā, kurā pārāks pār visiem bija “Direct Energie” pārstāvis Tomass Bodē (05:21:39). Otrā pozīcija “Cannondale” pārstāvim Sašam Modolo, bet trešā vieta Klementam Venturini.

No Marseļas komandas sportistiem visaugstāk ierindojās Delio Fernandess, kuram 24. vieta (+00:00:00). Gatis Smukulis finišēja 106. vietā uzreiz aiz diviem lietuviešiem – Gemanina Bagdonas un Aida Kroupa (visi +00:06:57).