Sidebar

Publicēts 2018. gada Latvijas Riteņbraukšanas amatieru šosejas un MTB rangu nolikums. Šosejas amatieru rangā iekļautas kopumā 17 sacensības vai to posmi, kamēr MTB rangā ietvertas kopumā 35 sacensības vai to posmi. Starp amatieru ranga galvenajiem jaunumiem šajā gadā būs sadalījums pa vecuma grupām, bet LRF norāda, ka amatieru rangi ir lieliska iespēja palikt vai atgriesties riteņbraukšanā vīrus un dāmas pēc jaunatnes sporta gaitu noslēgšanas. Foto: Romāns Kokšarovs.

Jaunā riteņbraukšanas sacensību sezona Latvijā tuvojas straujiem soļiem. Riteņbraucēji lej sviedrus treniņos un aktīvi plāno savu sacensību kalendāru. Latvijas Riteņbraukšanas federācija šajā sezonā aicinās amatieru sportistus izaicināt sevi Latvijas Riteņbraukšanas šosejas un MTB amatieru rangos, kā individuālajā, tā arī komandu vērtējumā.

Amatieru rangi ir lieliska iespēja palikt vai atgriezties riteņbraukšanas apritē pēc jaunatnes sporta beigām:

Rangu mērķi ir Latvijas riteņbraukšanas amatieru sporta sistematizēšana, motivēt riteņbraukšanā palikt dalībniekus pēc jaunatnes sporta beigām, labāko sportistu un komandu noskaidrošana, kā arī to popularizēšana. Amatieru rangi arī šajā gadā tiks atjaunoti reizi nedēļā, saglabājot interesi un sportisko intrigu ik nedēļu.

Iedalījums vecuma grupās:

Kā galvenais jaunums šosejas un MTB amatieru rangos ir iedalījums ne tikai absolūtajā vērtējumā, bet arī vecuma grupās. Tas ļaus vēl lielāku interesi par rangu raisīt dažāda vecuma riteņbraucējiem. Rangos iekļautas augstākās, 1., 2. un 3. kategorijas Latvijā notiekošās sacensības. Jo augstāka kategorija, jo lielāku punktu skaitu dalībnieks saņems.

Licences:

Amatieru rangā tiks iekļauti riteņbraucēji, kuri reģistrēs derīgas 2018. gada “Cycling for all” vai “Master” licences. Atšķirība starp abām licencēm ir tikai vecuma grupās. “Cycling for all” licence paredzēta vīriešiem un sievietēm no 19 – 34 gadiem, kamēr “Master” licenci aicināti iegādāties dalībnieki sākot no 35 gadu vecuma. Licenču cena noteikta 25 EUR apmērā. Kā galvenais priekšnoteikums licences iegūšanai ir derīga apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem. Licenci ērti un operatīvi iespējams reģistrēt ŠEIT: Licenču sadaļā iespējams arī ērti un ātri izvēlēties vēlamo apdrošināšanas veidu. 

Ranga sacensības:

Šosejas riteņbraukšanas amatieru rangā iekļautas kopumā 17 sacensības vai to posmi, no kurām individuāli tiks vērtēta 12 sacensībās (vai to posmos) iegūtā punktu summa. Tas dos iespēju saplānot savu sacensību kalendāru tā, lai riteņbraucējs nevajadzīgi sevi nepārslogotu, vienlaicīgi ļaujot objektīvi noteikt sezonas labākos amatieru sportistus. Komandu vērtējumā tiks vērtētas visas rangu sacensības, kas savukārt mudinās veidot spēcīgas komandas. Katrās sacensībās tiks vērtēti līdz četriem labākajiem komandas sportistiem.

MTB riteņbraukšanā amatieru rangā iekļautas kopumā 35 sacensības vai to posmi, no kurām individuāli tiks vērtēta 16 sacensībās labāko gūto punktu summa. Tikmēr komandu vērtējumā ieskaitē tiks ņemtas vērā visās 35 sacensībās gūto punktu summa. Jāņem vērā, ka rangā iekļauto sacensību skaits līdz sezonas sākuma var palielināties, tomēr vērtējamo skaitu starts mainīts netiks. Komandu reģistrācija šosejas un MTB amatieru rangiem sāksies no 1. marta mājaslapā lrf.lv.

Būs licenču lojalitēs programma:

Īpaši padomāts par to, lai amatieru licenču īpašnieki saņemtu dažāda veida bonusus. Latvijas Riteņbraukšanas federācija pirmo reizi piedāvās licenču lojalitātes programmu, kas tiks prezentēta nākamajā nedēļā. Starp programmas produktiem būs bezmaksas dalība Latvijas amatieru čempionātos šosejas, kā arī MTB riteņbraukšanā un arī vērtīgu ikmēneša balvu izloze starp viesiem amatieru rangu dalībniekiem. 

Nolikums un MTB ranga punktu skala atrodama ŠEIT:

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew