Sidebar

Svētdien Portugālē noslēdzies UCI 2HC kategorijas daudzdienu velobrauciens “Volta ao Algarve em Bicicleta”, kura pēdējā posmā un arī kopvērtējumā uzvaru svinēja 2014. gada pasaules čempions Mihals Kvjatkovskis no “Sky” vienības. Aleksejs Saramotins sekmēja komandas biedra Mateo Peluki otro vietu ceturtajā posmā, bet kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās.

Viens no pašiem prestižākajiem daudzdienu velobraucieniem Portugālē ir “Volta ao Algarve em Bicicleta” sacensības, kas šogad risinājās 44. reizi. Velobrauciena kopvērtējumā par augstām vietām cīnījās tie sportisti, kuri sevi spēj sekmīgi apliecināt kalnainākās distancēs. Divi no pieciem posmiem tikmēr bija priekš sprinteriem.

Ceturtajā posmā, kad dalībnieki mērojās spēkiem 1992,2 kilometru garajā distancē bez lieliem kāpumiem, uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Aleksejs Saramotins bija starp galvenajiem palīgiem cīņā pa uzvaru “Bora – hansgrohe” komandas sprinterim Mateo Peluki. Itālietis izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienīgi lieliski sezonu uzsākušajam nīderlandiešu velosportistam Dilanam Groenvegenam, kurš palika nepārspēts arī pirmajā posmā. Saramotins tika ierindots 52. pozīcijā.

Pirms pēdējā posma kopvērtējumā dubultvadībā atradās divi “Sky” komandas sportisti. Geraints Tomass par 19 sekundēm apsteidza poli Mihalu Kvjatkovski. Tomass guva uzvaru individuālajā braucienā, kamēr Kvjato triumfēja kalnu etapā. No Saramotina komandas biedriem visaugstāk kopvērtējumā atradās austrietis Fēlikss Grosšartners, kuram astotā pozīcija (+00:01:20).

Noslēdzošajā posmā riteņbraucējus sagaidīja 173,3 kilometru gara distance ar virkni dažāda garuma kāpumiem. Arī pēdējie kilometri veda kalnā augšup, kas nozīmēja, ka peletons pavisam droši sadalīsies. Tā arī notika. Stāvajā finiša kāpumā līderi finišā iebrauca pa vienam. Uzvaru posmā guva Kvjatkovskis, kuram šis bija 21. panākums viņa profesionālajā karjerā. 27 gadus vecā poļu sportista laiks distancē bija 4 stundas 18 minūtes un 2 sekundes. Otro vietu ieguva Toma Skujiņa komandas biedrs no “Trek – Segafredo” Rubens Guereiro. Portugālis uzvarētājam zaudēja četras sekundes. Trešo vietu guva beļģu sportists Serge Pauvelss (“Dimension Data”), Kvjato piekāpjoties par astoņām sekundēm.

No “Bora – hansgrohe” vīriem noslēdzošajā posmā piekto vietu ieguva itāļu braucējs Cerzars Benedeti (+00:00:15). Aleksejs Saramotins, paveicot darbu komandas interesēs, finišēja 145. pozīcijā.

Kopvērtējumā, pateicoties lieliskajai uzvarai pēdējā posmā, triumfēja 2014. gada pasaules čempions Mihals Kvatkovskis, kurš par 1 minūti un 31 sekundi apsteidza komandas biedru Tomasu. No Saramotina komandas biedriem visaugstāk kopvērtējumā tika Fēlikss Grosšartners, ieņemot devīto vietu (+00:02:51). Aleksejs kopvērtējumā sacensības noslēdza 137. vietā. Kā pirms sezonas atzina pats sportists, tad viņa mērķis ir pēc iespējas labāku formu sasniegt uz “Parīze – Rubē” velobraucienu, kas notiks 8. aprīlī.

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew