Sidebar

Sestdien Itālijā lietainajos laika apstākļos aizvadīts UCI pasaules tūres velobrauciens “Strade Bianche”. Vīriešu sacensībās solo uzvaru izcīnīja “Lotto Soudal” beļģu riteņbraucējs Tīsjs Benots, bet Aleksejs Saramotins finišēja pēc noteiktā laika limita. Šādā pat veidā sieviešu sacensībās finišēja arī Lija Laizāne.Foto: Lotto Soudal komandas arhīvs.

Šī gada “Strade Bianche” velobrauciens, ko dēvē arī par balto ceļu sacīksti, tika gaidīts ar pamatotām bažām. Tas tādēļ, ka vēl nedēļas vidū trasi Itālijas pilsētas Sjēnas apkaimē klāja sniegs. Sestdien gan tas bija nokusis, bet tā vietā braucējus sagaidīja lietus un +7 grādi pēc celsija. Dalībnieku vidū vīriešu sacensībās bija arī Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kamēr dāmu konkurencē startēja mūsu valsts čempione Lija Laizāne.

Vīriešu velobraucienā dalībniekus sagaidīja 184 kilometru gara distance, kurā tika iekļauti 11 grants ceļa sektori ar kopējo distanci virs 70 kilometriem. Šīs bija tās sacensības, kad cīņa par izdzīvošanu skarbajā trasē notika jau no pirmajiem grants ceļa sektoriem. Mazāka bija arī komandu savstarpējās sadarbības nozīme.

Pirmā nopietnā grupa cīņā par uzvaru izveidojās 55 kilometrus pirms finiša, kad iniciatīvu uzņēmās titulētais Alehandro Valverde, kuram sekot spēja iepriekšējā gada šo sacensību uzvarētājs Mihals Kvjatkovskis, Alekseja Saramotina komandas biedrs Daniels Oss un vēl vairāki braucēji. Pasaules čempions Peters Sagans tobrīd atradās sekotāju grupā.

47 kilometrus pirms finiša līderu grupu vispirms panāca, bet vēlāk sekojošajā nobraucienā apsteidza “AG2R La Mondiale” komandas franču sportists Romēns Bardē. Viņam pievienoties spēja viens no aktīvākajiem pirmās grupas sportistiem Vouts Van Aerts. Abi ieguva nelielu, tomēr stabilu pārsvaru pār sekotājiem. Līderu tandēmam 15 kilometrus vēlāk pakaļ traucās “Lotto Soudal” komandas sportists Tīsjs Benots un Pīters Seri (“Quick – Step Floors”). Uzņemto tempu turēt prata tikai Benots, kurš 15 kilometrus pirms finiša arī panāca abus līderus. Tikai nepilnus trīs kilometrus vēlāk 23 gadus vecais beļģis Benots grants ceļa kāpumā veica solo izrāvienu, kam sekot nespēja ne Van Aerts, be Bardē.

Benots pārliecinoši tuvojās savai pirmajai profesionālajai uzvarai. Viņš pārliecinoši savas pozīcijas saglabāja arī Sjēnas pilsētas ielās, kurs tikai veikti pēdējie kilometri. Distancē uzvaru izcīnījušais sportists pavadīja 5 stundas 3 minūtes un 33 sekundes (vidējais ātrums 36 kilometri stundā). Otro vietu ieguva Bardē, kurš finišēja 39 sekundes vēlāk. Trešā vieta un liels panākums Van Aertam. Beļģu komandas “Verandas Willems – Crelan” sportists Benotam zaudēja 58 sekundes.

Pasaules čempions Peters Sagans finišēja astotajā vietā (+00:02:08), bet uzreiz aiz goda pjedestāla palika Alehandro Valverde (+00:01:25). Vienīgais Latvijas pārstāvis Aleksejs Saramotins finišēja grupā, kas sacensības noslēdza pēc noteiktā laika limita.

Sievietes “Strade Bianche” velobraucienā sacentās 136 kilometru garajā un dubļiem bagātajā distancē. Uzvaru izcīnīja Olimpiskā čempione Anna van der Bregena no “Boels - Dolamans Cycling team”. Nīderlandes sportiste finišēja pēc 4 stundām 10 minūtēm un 28 sekundēm. Otro vietu izcīnīja pazīstamā poliete Kataržina Nievaidoma (+00:00:49), bet trešā pozīcija vienai no mājinieču favorītēm Elisai Longo,kura uzvarētājai zaudēja 59 sekundes. Lija Laizāne, līdzīgi kā Saramotins,, finišēja pēc noteiktā laika limita.

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew