Sidebar

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Deins Kaņepējs, debitējot Lielbritānijas komandas “Vitus Pro Cycling” sastāvā, svētdien finišēja 57. vietā Francijā notiekošajā UCI 2. kategorijas viendienas velobraucienā “Grand Prix de la Ville de Lillers”. Par augstāku vietu pļaviņietim liedz pacīnīties nelaikā piedzīvotais velosipēda tehniskais defekts. Nīderlandē notiekošajā nacionālā mēroga velobraucienā “Ster Van Zwolle” 16. vietā finišēja Mārtiņš Pluto, kurš bija trešais labākais sportists U23 vecuma grupā.

Aizvadītā gada Latvijas U23 čempions grupas braucienā Deins Kaņepējs šo sezonu pavadīs Lielbritānijas kontinentālajā komandā “Vitus Pro Cycling”. Sezonas pirmo oficiālo startu jaunajā vienībā no Pļaviņu novada nākušais sportists aizvadīja svētdien, startējot UCI 2. kategorijas viendienas velobraucienā Francijā “Grand Prix de la Ville de Lillers”.

Sacensības, kas risinājās 53. reizi, pulcēja dalībniekus no profesionālajām kontinentālajām, kontinentālajām un klubu komandām. “Vitus Pro Cycling” par savu līderi sprinta finišam bija izvirzījusi tieši Deinu Kaņepēju, tomēr distances laikā iespējas sevi apliecināt tika dotas arī citiem sportistiem. Riteņbraucējiem bija jāveic desmit apļi, kopējai distancei sasniedzot 187 kilometrus. Katrā aplī tika iekļauts viens lēzens kāpums, kura pārvarēšana neradīja problēmas arī sprinteriem.

Sacensības drēgnajos un lietainajos laika apstākļos pagāja gana aktīvi. Lai arī sekoja virkne atraušanās mēģinājumu, vairāk nekā vienas minūtes pārsvaru neviens no sportistiem neieguva. Tuvojoties finišam no lielās grupas pa vienam sāka atkrist dalībnieki. Kaņepējs turējās grupas priekšējā daļā līdz brīdim, kad peletonā bija vien ap 40 no vairāk nekā 140 sportistiem. Diemžēl cīņa par labāko desmitnieku sezonas pirmajā startā Deinam izpalika, jo, līdzīgi kā vairāki komandas biedri, arī latvietis piedzīvoja velosipēda defektu – plīsa riepa. Kamēr tehniskā liksta tika novērsta, konkurenti jau bija neķerami.

Uzvarētāja liktenis noskaidrojās cīņā starp franču profesionālās kontinentālās komandas “Vital Concept” braucēju Džeremiju Lerkjē un viņa tautieti Žuanu Pailotu (“St. Mitchel – Auber93”). Pārāks izrādījās Lerkjē, kura laiks distancē bija 4 stundas 19 minūtes un 51 sekunde. Pailotam otrā vieta (+00:00:01), bet trešā pozīcija beļģu riteņbraucējam Alfdanam De Dekeram (+00:00:15).

Deins Kaņepējs finišēja 57. vietā, uzvarētājam zaudējot 5 minūtes un 53 sekundes. Finišu sasniedz krietni mazāk par pusi no dalībniekiem – 58 riteņbraucēji.

Nīderlandē aizvadīts prestižais nacionālā mēroga velobrauciens “Ster Van Zwolle”, kas iekļauts populārajā “Topcompetite” sērijā. Sacensības, kuru distance bija 179 kilometru gara, pagāja nervozā cīņā, ko radīja spēcīgais vējš. Dalībnieku vidū bija Nīderlandes kontinentālās un labākās klubu komandas. Uz starta izgāja arī Mārtiņš Pluto, kurš pārstāv “Monkey Town” vienību.

Sacensību otrajā pusē izveidojās piecu sportistu liels atrāviens, kas arī palika nenoķerts līdz finišam. Tajā ietilpa arī divi Pluto komandas biedri – Ivars Siks un Peters Šultings. Uzvaru izcīnīja “Parkhotel Valkenburg” pārstāvis Mārtens van Trijps, kura laiks distancē bija 4 stundas 15 minūtes un 49 sekundes. Tāds pats laiks arī otrās vietas ieguvējam Jāpam Koijmam. Abi “Monkey Town” sportisti, kas iesaistījās izšķirošajā atrāvienā, palika vien ceturtajā un piektajā vietā.

Mārtiņš Pluto finišu sasniedza pirmās lielās sekotāju grupas galvgalī, ieņemot 16. vietu starp 95 finišu sasniegušajiem dalībniekiem. No uzvarētāja mūsu sportists atpalika par 1 minūti un 50 sekundēm. U23 vērtējumā Mārtiņš izcīnīja trešo vietu. Pats sportists sacīja, ka ir labā formā, tādēļ ar sasniegto rezultātu līdz galam nav apmierināts.

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew