Sidebar

Aizvadītās nedēļas nogalē Turcijas pilsētā Stambulā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš piedalījās Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) kongresā, kura laikā par jauno organizācijas prezidentu tika ievēlēts šveicietis Roko Kataneo. Iepriekšējais UEC vadītājs Dāvids Lapartjēns aizvadītā gada septembrī tika ievēlēts par Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) prezidentu.

UEC kongress norisinās reizi gadā. Šajā gadā tā rīkošana tika uzticēta Turcijas pilsētai Stambulai. Aizvadītās nedēļas nogalē tur pulcējās 44 no kopumā 50 UEC dalībvalstu pārstāvjiem. Viņu vidū bija arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš.

Kā viens no galvenajiem darba kārtības jautājumiem kongresā bija UEC prezidenta apstiprināšana. Uz šo amatu apstiprināšanai tika izvirzīts šveicietis Roko Kataneo. Kopš aizvadītā gada septembra Kataneo bija UEC prezidenta pienākumu izpildītājs, aizstājot jaunievēlēto UCI prezidentu Dāvidu Lapartjēnu. Biedri ievēlēja Kataneo prezidenta amatā līdz 2021. gadam.

Biedri vienbalsīgi akceptēja arī UEC ģenerālsekretāra Enriko Della Kasa prezentētos organizācijas finanšu pārskatus un plānoto budžetu. Tikmēr UEC goda zīmes par ieguldījumu riteņbraukšanā saņēma Austrijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Otto Flums un Albānijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Skenders Ankshaku.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents aizvadīja sarunas un nodeva atbalsta lūguma vēstuli UCI vadībai par materiāla atbalsta sniegšanu Latvijas jaunatnes vecuma grupu riteņbraucējiem. Tāpat Japiņš piedalījās neformālajā Ziemeļvalstu federāciju prezidentu mītiņā, lai pārrunātu mūsu reģionam aktuālos jautājumus un spriestu par sadarbības iespējām.

Atbalstītāji

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
 

Sadarbības partneri

BBA
reck
NUTREND 2018

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew