Šajā nedēļā Čehijā norisināsies Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā junioru un U23 vecuma grupas sportistiem. Gatavojoties šīm sacensībām, Latvijas junioru puišu izlase aizvada “Sint-Martinusprijs Kontich” velobraucienu, kur kopvērtējumā pirms pēdējā posma visaugstāk no mūsu sportistiem atrodas Pauls Rubenis, kurš ieņem 14. vietu. Tikmēr mūsu junioru un meiteņu grupu sportistes turpat Beļģijā startē jaunatnes tūres velobraucienā.

No 12. – 15. jūlijam Čehijā norisināsies UEC Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā startēs arī junioru un U23 vecuma grupu Latvijas sportisti. Ar mērķi labāk sagatavoties šīm sacensībām mūsu junioru sportisti devušies uz Beļģiju, lai tur startētu UCI kategorijas velobraucienos.

JUNIORI:

Puiši Armanda Bēča vadībā startē UCI 2.1 kategorijas velobraucienā “Sint-Martinusprijs Kontic”. Tajā iekļauti kopumā pieci posmi, no kuriem viens komandu un viens individuālais brauciens. Līdz šim jau aizvadīti pirmie četri posmi. Komandu braucienā 30 vienību konkurencē Latvijas sportisti – Pauls Rubenis (“RRS/ Purvciems”), Alekss Jānis Ražinskis (“Monkey Town/ RRS Purvciems”), Arvis Rendors (“Dobeles dzirnavnieks FeelFree/ Kuldīga/ MSĢ”) , Eduards Strēlis (“RRS Alfa/ MSĢ”), Kristaps Siltumēns (“RRS/ Purvciems”) un Alekss Krasts (“MSĢ/ Ogre”) – sasniedza 12. labāko rezultātu. 16,8 kilometru garo distanci mūsu puiši veica pēc 21 minūtes un 21 sekundes. Uzvarētājiem – beļģu komandai “AVIA – Rudyco” –latvieši zaudēja 36 sekundes.

Dienu vēlāk notika pirmais grupas brauciens, kurā tika veikta 123 kilometru gara distance. Posms pagāja ļoti aktīvā tempā, vidējam ātrumam pārsniedzot 45 kilometrus stundā. No mūsu puišiem visaugstāk ierindojās valsts čempions Alekss Jānis Ražinskis, kurš finišēja 14. vietā, 2 sekundes aiz posma uzvarētāja Lesiles Luhrsa (Vācijas izlae). Vienā grupā ar Ražinski bija arī Pauls Rubenis, Arvis Rendors un Alekss Krasts, kuri ieņēma attiecīgi 17., 18. un 20. vietu. 45. pozīcijā finišēja Eduards Strēlis, kamēr Kristapam Siltumēnam 81. vieta (abi+00:02:07).

Trešajā A posmā 146 tūri turpinošie dalībnieki sacentās 11,2 kilometru garajā individuālajā braucienā, kurā nepārspēts palika dānis Blume Levijs Viliams. Trasē uzvarētājs pavadīja 14 minūtes un 23 sekundes. No mūsu sportistiem 52. laiku sasniedza Pauls Rubenis, 54. Arvis Rendors (abi +00:00:52), 77. Alekss Krasts (+00:01:10), 83. Alekss Jānis Ražinskis (+00:01:15), 97. Kristaps Siltumēns (+00:01:24), bet 107. Eduards Strēlis (+00:01:36).

Vakarā notika trešais B posms, kurā riteņbraucēji veica 119 kilometru garu distanci. Sekmīgi sevi tajā apliecināja Pauls Rubenis, kurš bija labākais no baltiešiem, finišējot devītajā vietā. Mūsu sportists uzvarētāja Mauro Spapenam no Nīderlandes zaudēja 35 sekundes.

Lielā grupa finišēja 43 sekundes aiz uzvarētāja. 31. vieta Arvim Rendoram, 43. Eduards Strēlis, 70. Alekss Jānis Ražinskis, 75. Alekss Krasts, bet Kristaps Siltumēns bija spiests izstāties.

Kopvērtējumā pirms pirmdien paredzētā noslēdzošā posma no mūsu sportistiem 14. vietā atrodas Pauls Rubenis (+00:01:40 aiz līdera Fabiana Van Der Bošes), 15. ir Arvis Rendors (+00:01:48), 17. Alekss Krasts (+00:02:06), 18. Alekss Jānis Ražinskis (+00:02:11), 118. Eduards Strēlis (+00:06:43).

Labākā jaunā braucēja vērtējumā Rubenis ir sestais, bet Krasts septītais. Kalnu karaļa vērtējumā Rubenim sestā pozīcija, kamēr komandu vērtējumā Latvijai augstā ceturtā vieta. Velobrauciens noslēgsies pirmdien ar 129 kilometru garo noslēguma posmu.

Trenera Raivja Belohvoščika vadībā uz Beļģijas jaunatnes tūri devušās Latvijas junioru, jauniešu un meiteņu grupu sportistes. Šīs ir vienas no prestižākajām un lielākajām sacensībām Beļģijā.

JUNIORES:

Junioru meiteņu grupā 3,1 kilometra garajā prologā uzvarēja lietuviete Akvile Gedraitite, kamēr no mūs meitenēm 15. vieta “BELO CP/ RRS” pārstāvei Līnai Svarinskai (+00:00:15), 18. “Ķekavas NSS/ Dobeles dzirnavnieks Feel Free” riteņbraucēja Santa Sanija Jurgena (+00:00:16), 35. Enia Kaņepēja no “Belo CP/ RRS” (+00:00:26), 38. Megana Grīslīte (+00:00:26), 45. Sabīne Kauņecka (+00:00:32). Megana un Sabīne aizstāv Dobeles sporta skolas godu.

Nākamajā dienā juniores veica 68 kilometru garos grupas braucienu. Uzvaru tajā guva Beļģijas sportiste Noa De Hāna, kuras laiks trasē bija 1 stunda 59 minūtes un 49 sekundes. Vienu sekundi uzvarētājai zaudēja un devīto vietu izcīnīja Santa Sanija Jurgena. 38. Līna Svarinska (+00:00:02), 45. Megana Grīslīte (+00:02:10), 49. Enia Kaņepēja (+00:03:30), 57. Sabīne Kauņecka (+00:06:00). Kopvērtējumā no mūsu meitenēm visaugstāk atrodas Jurgena, kura ieņem devīto vietu.

JAUNIETES:

Jauniešu meiteņu grupā 3,1 kilometru garajā prologā 48. laiku sasniedza Kitija Siltumēna (“Cannibal team/ RRS Purvciems”), bet 52. vieta RK “Liepāja”/ Dobeles SS sportistei Martai Petkus. 47,6 kilometru garajā grupas braucienā jaunietēm abas mūsu meitenes finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētajai Džulijai De Vildei. Kitija Siltumēna ieņēma 37., bet Marta Petkus 38. vietu. Kopvērtējumā Kitijai 43., bet Martai 45. vieta.

MEITENES:

U15 grupas meiteņu konkurencē dalībnieču vidū ir arī “Belo CP/ RRS” pārstāve Laura Belohvoščika, kura 3,1 kilometru garajā prologā, trasi veicot 4 minūtēs un 57 sekundēs, starp 23 sportistēm uzrādīja 10. labāko laiku. Uzvarēja igauniete Laura Lizete Sandere, kurai mūsu riteņbraucēja zaudēja 24 sekundes. 21,5 kilometru garajā grupas braucienā Belohvoščika tikmēr finišēja augstajā sestajā vietā. Lauri tāds pats laiks kā uzvarētājai Franzi Arendtai no Vācijas. Kopvērtējumā latviete ieņem astoto vietu.