Sidebar

Latvieša Toma Skujiņa pārstāvētā "Trek - Segafredo" komanda pirmdien guva 14. vietu "Tour de France" trešajā etapā, kurā tika veikts komandu brauciens. 35,5 kilometrus garajā distancē triumfēja BMC komanda un beļģis Gregs van Avermāts, kurš 2016. gadā kļuva par olimpisko spēļu čempionu, ieguva līdera dzelteno krekliņu. Arī sev veiksmīgajā 2016. gadā van Avermāts bija "Tour de France" līderis, dzelteno krekliņu valkājot trijos posmos. (Izmantota sportacentrs.com informācija)

"Pirmajā nedēļā iegūt dzelteno krekliņu ir liels mērķis," teica van Avermāts. "Vienreiz to jau biju uzvilcis un tad tā bija neticama sajūta. Tagad to esmu ieguvis otro reizi un rītdienu izbaudīšu pilnībā. Braucējam tas ir kaut kas īpašs." BMC līderis uz uzvaru kopvērtējumā ir austrālietis Ričijs Porte, kurš zaudēja laiku pirmajā posmā, tomēr tagad atkal atguvis pārliecību.

Pirmdien uzvarētājiem četras sekundes zaudēja spēcīgā "Sky" komanda, kamēr septiņas sekundes atpalika "Quick-Step Floors". Tikmēr "Trek - Segafredo" distanci veica minūti un 16 sekundes ilgāk.

Kopvērtējumā tagad identisks laiks ir BMC braucējiem van Avermātam un Tīdžejam van Garderenam, kuriem trīs sekundes zaudē "Sky" sportists Geraints Tomass.

No riteņbraucējiem, kuri būs pretendenti uz uzvaru kopvērtējumā, augstajā, septītajā, pozīcijā ir Toms Dimulēns, kurš atpaliek 11 sekundes, kamēr Rigoberto Urans zaudē 35 sekundes un pacēlies uz desmito vietu. Porte ir 14. vietā, atpaliekot 51 sekundi, kamēr pašreizējais čempions Kriss Frūme zaudē 55 sekundes un pacēlies uz 18. pozīciju.

Skujiņš jau zaudē piecas minūtes un 53 sekundes, ieņemot 128. vietu kopvērtējumā. Skujiņš svētdien otrā posma pēdējos kilometros citu sportistu kritienu rezultātā aizkavējās. Sākotnēji viņam tika piešķirts tāds pats laiks kā peletonam, tomēr pašreizējos rezultātos tomēr pavēstīts, ka viņš atpalika četras minūtes un 13 sekundes.

Velobraucienā īstie kalni sāksies no sacensību desmitā etapa. Šī gada “Tour de France” velobrauciena posmi atradīsies tikai Francijas teritorijā, finišējot 29. jūlijā Elizejas laukos, Parīzē. Kopumā tūrē iekļauts 21 etaps, no kuriem seši būs kalnu posmi, astoņi sprinta etapi, pa vienam individuālajam un komandu braucienam. Pārējie posmi būs pauguraini. Tajos iespējams kā grupas finiša spurts, tā arī uzvarētāja noskaidrošana no atrāviena. Kopējā distance, ko sportisti pievarēs šī gada “Tour de France, būs 3229 kilometri.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew