Ķīnas komandas “Hengxiang cycling team” Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns trešdien finišēja 29. vietā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of China 2” otrajā posmā . Kopvērtējumā pirms pēdējiem trijiem posmiem alūksnietis ieņem 31. pozīciju. Latvijas U23 čempions Mārtiņš Pluto trešdien uzsāks dalību Rumānijas daudzdienu velobraucienā.

Andris Vosekalns, kurš šajā sezonā pārstāv Ķīnas kontinentālo riteņbraukšanas komandu “Hengxiang cycling team”, sezonas noslēguma daļu aizvada Ķīnā. “Tour of China 1” velobraucienā Andris individuāli labāko rezultātu sasniedza noslēdzošajā etapā, kur lielās grupas finiša spurtā izcīnīja 14. vietu. Kopvērtējumā latvietis sekmēja komandas biedra Mingruna Čena sesto pozīciju.

Trešdien tika aizvadīts sacensību otrais posms “Tour of China 2” velobraucienā. Tajā riteņbraucēji veica 128,4 kilometru garu posmu. Ātrākais 13 braucēju lielās līderu grupas finiša spurtā izrādījās Austrālijas riteņbraucējs Entonijs Džakopo (“Bennelong SwissWellness”), kurš trasē pavadīja 2 stundas 56 minūtes un 23 sekundes. Otro vietu tikmēr ieguva viņa tautietis Kadens Grovess (“Mitchelton – BikeExchange”), kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Itālijas riteņbraucējs Damiano Cima (“Nippo Viņi Fantini”).

Andris Vosekalns 114 sportistu konkurencē finišēja 29. vietā. Uzvarētājam latvietis zaudēja 4 sekundes. Visaugstāk no “Hengxiang” vīriem etapā ierindojās Džangs Žengs (+00:00:00), kuram piektā vieta. Kopvērtējumā Andris Vosekalns atrodas 31. pozīcijā, 46 sekundes aiz līdera Entonija Džakopo. Velobraucienā vēl atlicis aizvadīt trīs posmus.

Trešdien ar pirmo posmu sākas Rumānijas daudzdienu velobrauciens, kam piešķirta UCI 2.2 kategorija. Sacensībās iekļauti kopumā pieci posmi. Nīderlandes komandas “Monkey Town” sastāvā dalībai šīm sacensībām iekļauts Latvijas U23 čempions Mārtiņš Pluto. Mūsu sportistam šīs būs 11. UCI kategorijas sacensības šogad.