Svētdien Austrijas pilsētā Insbrukā sākās pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā. 62,8 kilometru garajā komandu braucienā uzvaru pēc viena gada pārtraukuma izcīnīja Beļģijas vienība “Quick – Step Floors”. Tikmēr latvieša Toma Skujiņa pārstāvētā “Trek – Segafredo” ar mūsu riteņbraucēju sastāvā uzrādīja septīto labāko laiku. Foto: Reuters.

Nedēļu garais pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kura rīkošana šajā gadā uzticēta Austrijas pilsētai Insbrukai, svētdien sākās ar 62,8 kilometru garo komandu braucienu. Sacensībās piedalījās 22 komandas, kuru vidū 12 pasaules tūres vienības. Šis bija pēdējais gads, kad pasaules čempionāts komandu braucienā norisinājās šādā formātā.

ASV pasaules tūres komandas “Trek – Segafredo” sastāvā starp sešiem sportistiem tika iekļauts arī 27 gadus vecais carnikavietis Toms Skujiņš, kurš šogad sevi sekmīgi apliecinājis gan “Tour de France”, gan “Criterium du Dauphine” velobraucienu komandu braucienos. Toms šajā distancē pasaules čempionātā startēja otro reizi karjerā. 2015. gadā viņš kopā ar “Hincapie” vienību sasniedza 21. pozīciju. Kā galvenās favorītu komandas uz triumfu šajā gadā, tika minētas - “Quick – Step Floors”, “BMC Racing”, “Sunweb” un “Sky”.

Distance sākuma daļā veda vairāk kalnā lejup, tomēr tās otrajā daļā sportistu sagaidīja piecu kilometru garš kāpums, kas bija nopietns pārbaudījums ikvienai vienībai. Beigu daļā atkal vairāk veda lejup.

Visātrāko laiku garajā distancē sasniedza beļģu vienības “Quick – Step Floors” riteņbraucēji, kas finišēja pēc 1 stundas 7 minūtēm un 25 sekundēm (vidējais ātrums 55,5 kilometri stundā). Uzvarētāju sastāvā tika iekļauti – Nikijs Terpstra, Maksimilians Šahmans, Bobs Jungelss, Laurens De Pluss, Īvs Lampārs un Kaspars Asgrēns. Otro vietu tikmēr ieguva “Sunweb” vienība ar Tomu Dimulēnu priekšgalā. Vācu vienība, kas pasaules čempionātā uzvarēja pērn, šoreiz uzvarētājiem zaudēja 19 sekundes. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “BMC Racing team”, kas no “Sunweb” atpalika tikai par vienu sekundi.

Toms Skujiņš ar komandas biedriem – Raienu Malenu, Miahelu Goglu, Fabio Fellīni, Matiasu Brendlu un Žiljēnu Bernāru – trasi veica pēc 1 stundas 9 minūtēm un 29 sekundēm. Tas deva septīto vietu. Uzvarētājiem “Trek – Segafredo” vīri zaudēja 2 minūtes un 4 sekundes.

Pasaules čempionāts turpināsies pirmdien, kad individuālā brauciena sacensības aizvadīs juniores. Dalībnieču vidū būs arī divas Latvijas pārstāves – Daniela Leitāne un Līna Svarinska.