Dānijā aizvadīts pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā meistariem un amatieriem, kurā startēja 16 Latvijas sportisti. Augstāko rezultātu grupas braucienā sasniedza M35 – 39 grupas pārstāvis Māris Kalveršs, kurš izcīnīja devīto pozīciju.

Latvijas amatieru un meistaru grupu šosejas riteņbraucēji aizvadītajā nedēļā Dānijā startēja gada nozīmīgākajās sacensībās – pasaules čempionātā (UCI World Cycling Tour 2015 finālposmā). Kopumā mūsu valsti individuālajā un grupas braucienā pārstāvēja 16 sportisti.

Čempionātu ievadīja individuālie braucieni Hobro pilsētā un tās apkaimē. Visās vecuma grupās riteņbraucējiem bija jāveic pasmaga 18,6 km distance ar pāris prasīgiem kāpumiem (5-6%). Par papildus jautrību parūpējās Dānijai raksturīgais vējš un laikapstākļi, kas mainījās ik stundu, atnesot arī lietusgāzes. Labāko rezultātu no latviešiem sasniedza “Rietumu – Delfin” vienību ikdienā pārstāvošais Sandis Āķis. Viņa rezultāts distancē bija 26 minūtes un 6 sekundes. Tas V40 – 44 grupā deva 16. vietu 56 riteņbraucēju konkurencē. Šajā pat grupā kuldīdzniekam Ģirtam Vēveram 24. pozīcija (26:43), bet Andrim Balodim 38. pozīcija (27:39). 16. labāko rezultātu uzrādīt izdevās arī “Evelo” vienības pārstāvim Mārim Kalveršam (M35 – 39 grupā), kurš finišēja pēc 26 minūtēm un 59 sekundēm. Uzvarētājam Māris zaudēja 2 minūtes un 30 sekundes. V19 – 34 grupā Kalverša komandas biedrs Ivo Viļumovs 54 dalībnieku lielajā konkurencē ieņēma 31. vietu, trasi veicot 27 minūtēs un 7 sekundēs.

V50 – 54 vecuma grupā startēja Kuldīgas riteņbraucējs Aigars Zvingulis. Viņa rezultāts smagajā distancē – 28 minūtes un 54 sekundes. Tas ierindoja Aigaru 54. vietā. V65 -69 senioru grupā starp 29 dalībniekiem bija arī Zebrenietis Valdis Andiņš. “Tandēms” komandu ikdienā pārstāvošā sportista rezultāts bija 33 minūtes un 9 sekundes. Tas ļāva ieņemt 27. vietu. Visbeidzot, labāko sešinieku V70 -74 konkurencē sasniedza Vismants Caune. Bijušais pasaules čempions sesto rezultātu sasniedza, uzrādot laiku – 31 minūte un 4 sekundes.

Grupas braucienā riteņbraucēji sacentās attiecīgi 164 un 115 kilometru garās distancēs. Trase bija aizraujoša, ar vairāk nekā 1300 kāpuma metriem. Netika veikti pilsētas apļi, bet gan viens liels loks pa Jitlandes ziemeļiem ar startu un finišu Olborgā. Uzspīdēja un patīkami sildīja saule, taču vecais draugs vējš nekur nepazuda arī svētdien un bija pārbaudījums braucējiem, tos allaž pavadot. Lielās grupas distancē devās ar 10 minūšu intervālu.

No Latvijas brucējiem visveiksmīgāk nostartēja “Evelo team” braucējs Māris Kalveršs. Bez viņa, M35 – 39 grupā Latviju pārstāvēja arī Māra komandas biedrs Viesturs Lejiņš. Kalverša un Lejiņa grupā (129 dalībnieki) savu CV tikmēr pārliecinoši apstiprināja francūzis Samuels Pluineks, kuram aiz muguras ir desmit sezonas profesionāļu apritē un trīs gadu (1997-1999) pieraksts prestižajā Cofidis komandā.

Braucis leģendārajos Parīze-Rubē un Tour de France, uzvarējis Tour de l'Ain etapā. Pluineks mērķtiecīgi mēģināja aizbēgt no lielās grupas, kas pēc vairākiem mēģinājumiem viņam izdevās - francūzis aizbrauca un vairāk arī netika redzēts. Pirmā piecu braucēju sekotāju grupiņa tika apsteigta par piecām ar pusi minūtēm. Māris turējās otrajā sekotāju grupā, kas finiša sprintā sadalīja pēdējās vietas labāko desmitniekā. Ar savām ātruma īpašībām Kalveršs finišēja 20 vīru grupas priekšgalā un izcīnīja augsto devīto vietu. Pēc piecām minūtēm taisnē parādījās nākamā grupa, kurā bija arī Viesturs. Distancē cīnoties ar pamatīgiem krampjiem, Lejiņam noslēgumā 36. vieta.

M19 – 34 konkurencē startēja uzreiz četri latvieši. Kopā finišēja Ivo Viļumovs un Kristaps Knops. Latviešiem 150 dalībnieku lielajā konkurencē attiecīgi 54. un 56. vieta. Par spīti tehniskam defektam, Ēvalds Pavlovs ieņēma 64. pozīciju, bet Arvis Sprude finišu nesasniedza. 191 riteņbraucējs cīnījās V40 – 44 grupā. No latviešiem 36. pozīciju ieguva Sandis Āķis (4 stundas un 17 minūtes). Andrim Balodim 51. pozīcija (4 stundas 17 minūtes un 1 sekunde). Ģirts Vēvers tikmēr finišēja 86. vietā, kamēr Guntaram Zeičam tehniska neveiksme liedza sasniegt finišu.

Normunds Zviedris bija starp 213 riteņbraucējiem V45 – 49 grupā. “ZZK” riteņbraucēja laiks trasē bija 4 stundas 13 minūtes un 50 sekundes, kas deva respektablo 25. vietu. V50 – 54 konkurencē Jānim Rezinam 61. vieta (04:33:30), kamēr Aigaram Zvingulim 98. pozīcija (04:40:30). Atzīstamu sniegumu rādīja Jānis Bruzinskis. Viņš V55 – 59 grupā ieņēma augsto 16. vietu, trasē pavadot 4 stundas 29 minūtes un 51 sekundi. Tikmēr Valdis Andiņš savā vecuma grupā ieņēma 34. pozīciju.