BMX

Latvijas BMX sportistiem piecas godalgas UEC Eiropas kausa ceturtajā posmā

Pirmdien Beļģijas pilsētā Zolderā aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā ceturtais posms “challange” grupu sportistiem. Latvijas braucēji kopumā izcīnīja piecas godalgas. G15/16 meiteņu grupā otro vietu izcīnīja Paula Kibare.

Trešajā Zolderas Eiropas kausa posmu dienā par godalgām sacentās bērnu, jauniešu un amatieru grupu sportisti. Viņu vidū arī kupls Latvijas braucēju skaits. Kā allaž, latvieši bija starp vadošajā nācijām.

Meiteņu G15/16 grupā augsto otro vietu izcīnīja “BMX Rīga/ RRS” sportiste Paula Kibare, kura piekāpās vienīgi Bestijai Baksai no Lielbritānijas. Lielo finālu šajā pat vecuma grupā jauniešiem sasniedza vēl viens Edžus Treimaņa audzēknis – Edgars Langmanis. Dienas izšķirošajā braucienā Langmanis izcīnīja sesto vietu.

Otro dienu pēc kārtas finālā M25+ amatieru grupā iekļuva “Tālava/ VBSS” pārstāvis Roberts Treimanis, kuram šoreiz sestā vieta. Tikmēr G13/14 meiteņu grupā “MŠA Valmieras puikas/ Valmieras BSS” jaunā sportiste Adelīna Kārkliņa izcīnīja astoto vietu.

Uzvaru sēriju krūzeru 30 – 44 grupā turpināja jelgavnieks Ģirts Jonkus, kurš bija ātrākais arī trešajā posmā. Krūzeru 17 – 29 grupā madonietis Vents Štrombergs pēc trim uzvarām priekšbraucienos, finālā bija ceturtais. B7 zēnu grupā Renārs Režovskis atkal bija starp vadošajiem un lielajā finālā izcīnīja otro vietu, kamēr Krišjānim Kalniņam piektā vieta. Šajā pat grupā meitenēm “Tālavas” braucēja Ieva Višņevska ieguva piekto pozīciju.

Otro vietu B9 grupā izcīnīja Oskars Turkins, kamēr Tīnai Štefenbergai trešā pozīcija desmit gadus veco meiteņu konkurencē. Šajā vecumā puišiem Markam Švalkovskim astotā vieta. Visbeidzot, Anna Pedraudze meiteņu G11/12 konkurences lielajā finālā bija sestā ātrākā.

UEC Eiropas kausa sezona turpināsies aprīļa beigās un maija sākumā citā Beļģijas pilsētā – Ravelsā.