Sidebar

1317384770piziks196LRF projekta „Zelta riteņbraukšanas vēsture” trešajā apskatā uzmanību veltīsim vienam no visu laiku labākajiem Latvijas riteņbraucējiem Arvim Pizikam, kurš savas karjeras laikā sekmīgi startējis visaugstākā mēroga sacensībās, bet šobrīd attīsta riteņbraukšanu Vidzemes pērlē Valmierā.

Arvis Piziks dzimis 1969. gadā Gulbenē, bet audzis un par riteņbraucēju kļuvis citā Vidzemes pilsētā Valmierā. Uzcītīgais Arvis Valmierā trenējās pie trenera Jāņa Siliņa, bet gūtie panākumi vietējā mēroga sacensībās, ļāva Arvim turpināt treniņus un mācības Murjāņu sporta internātskolā, kur ar kārtīgo sportistu strādāja Jānis Veide

Pēc Latvijas Neatkarības atjaunošanas Arvis kopā ar Daini Ozolu, Juri Silavu un Kasparu Ozeru startēja pasaules amatieru sacensībās. Piziks un Ozers pārstāvēja arī Kolumbijas komandu „Ryalcao – Postobon”, sekmīgi startējot sacensībās Eiropā.

Arvis sekmīgi startējis trijās Olimpiskajās spēlēs šosejas riteņbraukšanā. 1992. gadā viņš izcīnīja augsto astoto vietu Barselonas Olimpiskajās spēlēs. Atlantā valmierietim 18. vietā, bet savā trešajā olimpiādē Sidnejā, Arvim 22. pozīcija.

1990. gados Arvis Latvijas izlases sastāvā Igo Japiņa vadībā startēja dažāda mēroga sacensībās Eiropā, bet tad uzsāka savu profesionālo karjeru, kas ilga līdz 2003. gadam. Arvis bija uzticams palīgs savu komandu līderiem, palīdzot tiem izcīnīt daudzas uzvaras visaugstākā mēroga velobraucienos.

Profesionālajā karjerā Piziks pārstāvējis Nīderlandes komandas –„Novell” un „Rabobank”, kā arī dāņu vienības „Jack&Jones” un „CSC”. Latvietis savas karjeras laikā sekmīgi startējis trijos „Tour de France” velobrauciens, vienā no posmiem izcīnot ceturto vietu. Piziks arī izcīnījis uzvaras daudzās starptautiskā mēroga sacensībās, kā arī kļuvis par Latvijas čempionu.

Pēc karjeras beigšanas Arvis veltījis lielu darbu, lai palīdzētu Latvijas jaunajiem riteņbraucējiem iekļūt ārzemju komandās. Tāpat Piziks attīsta riteņbraukšanu savā dzimtajā Valmierā, kā arī atjaunojis Latvijā „cyclocross” (velokrosu) sacensību seriālus.