Sidebar

1317284499scannen0004LRF turpina projektu „Zelta riteņbraukšanas vēsture”, kurā katru nedēļu tuvāk iepazīsimies ar kādu no Latvijas riteņbraucējiem kurš ar saviem panākumiem ne vien nesis Latvijas vārdu pasaulē, bet arī iedvesmojis un sportošanu savus līdzcilvēkus. Otrajā apskatā uzmanība veltīta pasaules vicečempionam šosejas riteņbraukšanā Kasparam Ozeram.

Kaspars Ozers dzimis 1968. gadā vienā no Latvijas riteņbraukšanas lielpilsētām Tukumā. Šeit jaunais sportists arī uzsāka treniņus šosejas riteņbraukšanā. Gūtie panākumi Latvijas un Padomju Savienības mēroga jauniešu sacensībās, Ozeram deva iespēju turpināt treniņus un mācības Murjāņu sporta internātskolā. Pēc Murjāņu absolvēšana Kaspars iekļuva Latvijas izlasē.

Savas karjeras laikā Kaspars Ozers, kopā ar citu Latvijas riteņbraucēju Arvi Piziku, pārstāvēja Kolumbijas komandu „Ryalcao – Postobon”, sekmīgi startējot sacensībās Eiropā. 1992. gadā Kaspara mērķis bija Barselonas Olimpiskās spēles, tomēr šo sapni Latvijas patriotam ar pirmo piegājienu neizdevās īstenot, jo īsi pirms olimpiādes tukumnieks, braucot ar riteni, cieta negadījumā.

Ozers nepadevās un turpināja savu karjeru. 1993. gadā Kapars Latvijas izlases sastāvā startēja pasaules čempionātā amatieriem. Aizraujošās sacīkstēs viņam izdevās izcīnīt augsto otro vietu. Kļūt par vicečempionu Ozeram palīdzēja Latvijas izlases riteņbraucēji, īpaši Arvis Piziks. Šajā pasaules čempionātā uzvarēja slavenais vācietis Jans Ulrihs.

Karjeras turpinājumā Kaspars Latvijas izlases sastāvā startēja virknē Eiropas šosejas riteņbraukšanas sacensības, bet tad pievienojās „Motorola” komandai, startējot visaugstākā mēroga velobraucienos. Ozers divas reizes startēja arī prestižajā „Tour de France” velobraucienā. „Motorolas” komandā latvietis startēja kopā ar šobrīd jau bēdīgi slaveno ASV riteņbraucēju Lensu Armstrongu. 1996. gadā tukumnieks piepildīja vienu no saviem mērķiem un startēja Atlantas Olimpiskajās spēlēs.

Pēc profesionālās karjeras beigām Kaspars Ozers nodarbojas ar biznesu, bet laika posmā no 2004. līdz 2007. gadam bija arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents.