Sidebar

Maris Latvijas Riteņbraukšanas federācija otro gadu pēc kārtas noteica pašmāju gada labāko riteņbraucēju. Šogad šo titulu ieguvis BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, kurš 2014. gadā kļuvis par Eiropas čempionu, divu pasaules kausa posmu uzvarētāju un arī ASV čempionu.

 

2014. gada riteņbraukšanas sacensību sezona ir noslēgusies. Latvijas vadošajiem šosejas, BMX un MTB riteņbraucējiem šis gads ir bijis panākumiem bagāts. Nav trūkušas arī neveiksmes un dažādi pārsteigumi. Īpaši priecējuši šogad ir BMX braucēji, kuriem panākumi visaugstākā mēroga sacensībās. Šosejas riteņbraukšanā otro gadu pēc kārtas latviešu braucējs startējis „Tour de France” velobraucienā, bet MTB braucēji veikuši rekordlielu kāpumu UCI rangā un jau pietuvojušies Olimpiskās kvalifikācijas robežai.

 

Latvijas Riteņbraukšanas federācija otro gadu pēc kārtas nosaka Latvijas gada labāko riteņbraucēju. Kopumā tika ņemti vērā pieci kritēriji – līdzjutēju, žurnālistu, LRF padomes, BMX klubu padomes un šosejas/ MTB treneru padomes balsojums.

 

Par 2014. gada Latvijas labāko riteņbraucēju atzīts Māris Štrombergs. Tituliem bagātākais pasaules BMX riteņbraucējs šo titulu ieguvis pirmo reizi. Šajā sezonā divkārtējais Olimpiskais čempions izcīnījis uzvaru Eiropas čempionātā, divos pasaules kausa posmos, bet aizvadītās nedēļas nogalē guva spilgtu triumfu arī ASV čempionāta kopvērtējumā. Trenera Ivo Lakuča audzēknis turpina gatavoties savām trešajām Olimpiskajām spēlēm, kur viņa mērķi ir visaugstākie. Štrombergu viennozīmīgi var uzskatīt par visizcilāko BMX riteņbraucēju pasaulē, jo viņš ir ieguvis visus iespējamos prestižos starptautiskos titulus.

 

Līdzjutēju balsojumā visvairāk balsis saņēma MTB riteņbraucējs Matīss Preimanis, kurš kļuva par Latvijas čempionu un atrodas visaugstāk arī UCI rangā no pašmāju sportistiem. Tāpat punktus nopelnīja arī savu līdz šim labāko sezonu aizvadījušais BMX braucējs Edžus Treimanis un profesionālais šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis.

 

Svinīgais Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sezonas godināšanas pasākums norisināsies 20. decembrī Rīgā esošajā Latvijas sporta muzejā. Šeit arī tiks godināti aizvadītās sezonas izcilnieki. Mārim Štrombergam tiks pasniegta arī pasaules čempiona treka riteņbraukšanā Dzintara Lāča piemiņas trofeja.

 

Uz Latvijas gada labākā riteņbraucēja balvu šosezon pretendēja BMX braucēji – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis un Kristens Krīgers, šosejas braucēji – Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins, kā arī MTB sportisti – Arnis Pētersons un Matīss Preimanis.

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew