Sidebar

Jau 25. jūlijā nesen atjaunotajā Biķernieku sporta kompleksā norisināsies pirmais MTB jeb kalnu velosipēdu maratons Rīgā. Sacensībām izstrādāta aizraujoša trase ar dinamisku seguma maiņu, kurā iekļautas Rīgas un Pierīgas mežu teritorijas, pilsētas šķēršļi, tehniskas meža takas un smilšu pauguri. Dalībnieki veiks distanci gan pa mežu, gan pilsētu, gan Biķernieku trasi un Juglas ezera krastu. Kalnu divriteņu sacensības galvaspilsētā tiek organizētas pirmoreiz, un tās būs vienas no nozīmīgākajiem MTB sacensībām Latvijas velosezonā, lai ilgtermiņā kļūtu par Rīgas tradīciju.

“Šī būs viena no neparastākajām velomaratona trasēm Latvijā, tā būs iespēja piedzīvot pilsētu no cita skatu punkta,”  stāsta sacensību organizators, Baltijasmaratoni.lv pārstāvis Kaspars Tupiņš. “Uz Biķernieku trasi var viegli nokļūt ikviens Rīgas iedzīvotājs ar velosipēdu, sabiedrisko vai personīgo transportu, taupot laiku un līdzekļus. Lai veicinātu mūsu sabiedrības fizisko aktivitāti, sportam ir jābūt viegli pieejamam, tāpēc cenšamies veidot sacensības iespējami tuvāk dalībniekiem.”

SMScredit.lv Rīgas MTB velomaratonā dalībnieki varēs startēt trīs distancēs. “Turkish Airlines” Sporta distances un “1A.lv” Tautas distances dalībnieki veiks trīs apļus, kas ir aptuveni 40-50km gara distance, visas trīs reizes šķērsojot starta un finiša zonu pie Biķernieku kompleksa sporta bāzes, kur tos varēs uzmundrināt atbalstītāji. “Gaļas nams-Ādaži” veselības distances dalībnieki veiks vienu apli. Dalībnieki, kuri vēlas sagatavoties sacensībām, aicināti uz oficiālu treniņu - trases izmēģinājuma braucienu 23. jūlijā plkst.19.00 pie Biķernieku sporta bāzes. Ar trases karti var iepazīties arī www.baltijasmaratoni.lv mājas lapā.

Bērni līdz 12 gadu vecumam aicināti reģistrēties LEGO bērnu distancēm, kas notiks tajā pašā dienā Biķernieku sporta kompleksa kartinga aplī. Kartinga trasei ir asfaltbetona segums, un bērnu distancēs var piedalīties ar jebkura tipa velosipēdu, to skaitā arī skrejriteņiem un velosipēdiem ar palīgriteņiem. Bērniem, kā arī pieaugušajiem, obligāts priekšnosacījums dalībai sacensībās ir ķivere. Organizatori atgādina, ka reģistrējoties iepriekš, dalība sacensībās bērniem līdz 12 gadiem ir bezmaksas, un visi finišējušie dalībnieki bērnu distancē saņems medaļas. Paši mazākie apmeklētāji, kuri vēl nav gatavi lielajām sacensībām, kopā ar vecākiem varēs izmēģināt balansa riteņus “Strider” īpašajā mazuļu trasē, kuras pievārētāji arī saņems īpašos diplomus.

Dalībnieku reģistrācija

Reģistrēties SMScredit.lv Rīgas MTB velomaratonam var elektroniski mājas lapā www.baltijasmaratoni.lv, kā arī visos sporta preču “Fans” veikalos.  Līdz 16. jūlijam dalības maksa Sporta distancē ir 12 eiro, Tautas distancē 8 eiro, bet Veselības distancē 5 eiro, vēlāk dalības maksa pieaugs. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, reģistrējoties mājas lapā līdz 23. jūlijam, dalība LEGO bērnu distancēs ir bezmaksas. Dalības maksā iekļauta profesionāli sagatavota trase ar atveldzēšanās punktiem, dalībnieku numuri, ēdināšana, pēc nepieciešamības medicīniskā palīdzība un velosipēdu tehniskais serviss, kā arī piemiņas veltes un balviņas no pasākuma atbalstītājiem visiem dalībniekiem.

SMScredit.lv Rīgas MTB velomaratonu organizē SIA ‘’KT Agency’’ sadarbībā ar biedrību ‘’INSTANT’’, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas domi. Pasākumu atbalsta “Turkish Airlines", "1A.lv", “Gaļas nams – Ādaži”, "Fans", "DION", ‘’EVIAN’’ "GARMIN", "Koblenz" un "Skandi Motors".

2015. gada sezonā Baltijasmaratoni.lv aicina arī uz Jūrmalas Skrituļslidošanas festivālu 2. augustā, Liepājas velomaratonu 15. augustā un Jūrmalas MTB velomaratonu 11. oktobrī. Visi dalībnieki, kuri būs finišējuši jebkuru distanci vismaz trijos no Baltijasmaratoni.lv organizētajiem sporta pasākumiem, piedalīsies NISSAN PULSAR izlozē no “Skandi Motors”. Svinīgā izloze notiks gada pēdējās sacensībās, Jūrmalas MTB velomaratonā, noslēdzot sporta pasākumu sezonu.

 

Papildu informācija medijiem:

Līva Pērkone

Jūrmalas velomaratona sabiedrisko attiecību konsultante

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew